Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30hetesen itthagyott a védönöm...

30hetesen itthagyott a védönöm beteg lett, szülésig még vár rám valami kötelező vizsgálat? Mi a méhösszehuzodás?

Figyelt kérdés

Hová kell menem tanácsadásra helyi rendelöintézetbe vagy majd a szülö korházamba (ulrahangot ott csinálnak csak) Első terheségem még semmit nem tuddok.

34 hétöl magzatmozgást kell figyelnem,méhösszehuzodásokat is azok mely napszagban vannak?


2010. jún. 3. 15:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Mi az nst oda mikor tól kell menem és mikor?Nagyon meg vagyok rémülve segitsetek.Két védönö is van a városban de a másik is két honapig szabadságon lesz és egyiküknek sincs még ki irva helyetesitése.Meg most a végén egy idegen ki semmit nem tudd rolam annak nehezen nyilnék meg lelkileg.
2010. jún. 3. 16:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 30-32 hetesen van uh, aztán a 35. héttől NST. 38. héten vérvétel és uh.

A magzatmozgást előre meghatározott időben kellene figyelni, nálunk azt mondják, hogy du. 5 óra.

Szerintem ha bemész a kórház terhesgondozójába, ott mindent elmondanak, segítenek.

2010. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk Kecskeméten ezek vannak:

30-31.hét ultrahang

32. hét: vérkép és ellenanyag kontroll

36. héttől ctg vagy nst vizsgálat először hetente, a vége felé már két naponta, vagy naponta

Nomeg ír még ilyet a papír:

26. héttől 4 hetente orvosi vizsgálat, vérnyomás, vizelet, súlymérés

26-35 hétig 3 hetente orvosi vizsgálat, vérnyomás, vizelet, súlymérés

36. héttől szülésig hetente orvosi vizsgálat,vérnyomás, vizelet, súlymérés.


Hát elég rajta eligazodni, de kb. látod,hogy mik kellenének.

Szerintem a védőnődet még meg kérdezhetnéd, hogy hová is kell menned tudajdonképpen, hiszen minden városban mások a szokások.

A magzatmozgásokat, meg szégyen, nem szégyen most vagyok 3. babámmal terhes, de én sem tudom, hogy hogyan kéne figyelni, mert nekem sem mondta senki, ha minden nap érzed, akkor semmi gond szerintem, ha nem mozog feltünően, akkor is lehet, hogy fordítva alszik, mint te, de a doki úgyis megnézi, ha valami furát érzel.

2010. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 36. héten van vérvétel, meg u.h. Az nst-t sajnos én sem tudom, majd kedden megyek orvoshoz gondolom akkor elmond mindent. A magzatmozgás figyelését sem mondta még a védőnőm, pedig holnap leszek 34 hetes. De oda is jövő héten kell mennem gondolom majd mondja vagy ha nem akkor rákérdezek, mert én is itt olvastam már többször is hogy azt figyelni kell a 34. héttől. Orvoshoz is jársz gondolom, ha nem is fogadotthoz, akkor sztk-s dokihoz, ő is mindent el tud neked mondani és ő adja majd a beutalót a vérvételre is.
2010. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig az összes beutalomat a védönö adta orvos csak 12 hetes ulrahangot látot utoljára az volt az utolso amit itt helyileg csináltak a többire megyei korházba kellet menem eddig havonta.
2010. jún. 3. 16:20
 6/7 A kérdező kommentje:
foadot orvosom sincs,nyáron nyaralásuk miatt nem jönek be csak zsiros összegé az meg nekem nincs. Egyedülálo anya leszek.
2010. jún. 3. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ide írhatsz nyugodtan.Minden kérdésedre válaszol a védőnő.Én is itt szoktam kérdezgetni.

[link]

2010. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!