Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy oldjátok meg ebben a...

Hogy oldjátok meg ebben a járványos időben a kötelező vizsgálatokra járást? És egy általános vérvételből kimutatható esetleg ha beteg lennék?

Figyelt kérdés

15+2hetes vagyok,és már előre aggódom.el kell mennem EKGra a háziorvoshoz,a sok beteg közé,akkor jövő héten busszal a terhesgondozóba...ahol órákat várakozom majd.

most lesz majd az AFP vérvételem,ezzel egyidejűleg meg tudják(ott) nézni hogy esetleg nem vagyok e már most fertőzött?


2009. dec. 2. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Használj maszkot és kérj időpontot a vizsgálatokra, ha van rá módod.
2009. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vegyél fel egy maszkot. mellesleg nem csak a h1n1 -et lehet elkapni rendelőben hanem vagy egy tucat betegséget. szezonális influenza, tbc és hasonló finomságok. de gondolom eddig a tbc pl. eszedbe se jutott...
2009. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos a terhesgondozóban nincs időpont :-( eddig is rühelltem ha valaki mellettem köhög,prüszköl....
2009. dec. 2. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

H1N1-tesztet csak a te kérésedre végeznek, ez alkalmanként 20-30ezer Ft...


A maszk és a C-vitamin (fokhagyma, vöröshagyma, ráolvasás, stb.) semmit nem ér!!!


Gyorsan oltasd be magad H1N1+szezonális influenza elleni védőoltásokkal és inkább otthon várd ki a 2 hetet, amíg védett leszel, semmi katasztrófa nem történik, ha 1 héttel később mész a vizsgálatokra.


A védőoltás a kisbabádat is védeni fogja 1 éves koráig!

2009. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem mindegy, hogy AFP vizsgálatra mikor megy.. annak a 16. héten kell történnie.


Háziorvoshoz érdemes úgy kérni időpontot, hogy a rendelés legelejére, amikor még nincs senki.

2009. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

Épp most írta apa,(Ausztriában van)hogy kedden ünnep miatt itthon lesz.megpróbálok arra a napra bezsúfolni mindent.reggel védőnő,majd vérvétel,ha kapok kedd délutánra időpontot akkor magánrendelésre a nődokihoz,és közben ha összejön a háziorvos is.

kicsit zsúfolt lesz,de csak megoldjuk valahogy.autóval könnyebb lesz a távolság legyőzése.

2009. dec. 2. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is maszkban mennék a rendelésekre, ha nem lenne h1n1. Tegnap vérvételen+terhesgondozóban voltam, a vérvételen 2 órát várta. Ki volt írva egy paravánra, hogy mögötte van a kismama váró, erre egy idős házaspár beült oda, ráadásul a papa eléggé köhögött. Köszi szépen! Még jó, hogy vittem több maszkot is. A terhesgondozóban Szegeden (kb. 10 nm)megint csak sokan voltak és nem csak kismamák. Ott is volt egy két "göthös". Mondjuk én, ha beteg lennék és nem lenne muszáj nem mennék vizsgálatra, vagy maszkot vennék fel. DE sajnos a maszk nem elég, ráadásul cserélni kell kb.1.5, 2 óránként, mert átnedvesedik. Én be vagyok oltva h1n1 ellen, de még nem telt el a 2 hét+ egyébként sem ülnék be tömegbe maszk nélkül. Sűrűn moss kezet, ha nincs rá lehetőséged vegyél fertőtlenítő kendőt (tegnap én is azzal törölgettem a kezemet, mert vizeletet is kértek és elég koszos volt a wc, nem volt szappan sem...)Lehet, hogy túl parás vagyok, de mocskosul nem érdekel ki mit gondol, nem neki kell felnevelnie egy olyan gyereket, aki valamilyen vírus, megfázás, tbc, influenza (h1n1, AB... sorolhatnám) vagy akár amiatti láz következtében sérülten születik, vagy hamarabb. 33 hetes kismami
2009. dec. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem,hogy milyen törlőkendőt használsz/tok?Mert több kommentárban is olvastam erről a fertőtlenítős kendőről
2009. dec. 3. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!