Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartásdíj: Ha a lány azt...

Tartásdíj: Ha a lány azt mondja, h védekezik szex közben,1 év múlva mégis megjelenik egy babával, akkor is köteles a férfi tartásdíjat fizetni?

Figyelt kérdés
Ki felelős a fogamzásgátlásért, következményekért ? Mi van, ha hazudik az egyik fél ? Be lehet ezt bizonyítani ?
2011. jún. 10. 10:39
1 2 3 4
 31/40 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
87%

"Igen is szükség van mindkét szülőre, nem csak a nő a fontos! "


Teljesen egyetértek veled, apára is szükség van!


Csakhogy tudod mit látok magam körül? Apukáknak (akik még a gyerekeikkel élnek!!) fingjuk nincs arról, hogy a gyereknek kik a barátai, mi a kedvenc állata, de van olyan is, aki azt se tudja melyik osztályba jár a gyereke! Az én apám is ült végig másik szülőit, mert nem tudta hogy az A-ba járok, de mint kiderült, ez ma sem ritka. Sőt olyat is hallottam, hogy apuka egyik reggel olyan oviba vitte a gyerekét, amibe már egy éve nem járt. Barátnőm kolléganője meg azon dühöngött, hogy a férje csak egy napig vigyázott a gyerekekre a nyári szünetben, de egész nap egy zacskó ropit adott nekik enni. Az én férjem meg a mínuszokba kivitte a kisebbik lányunkat tavaszi szoknyában meg vékony kabátban (szekrény mélyéről túrta elő), hiába készítettem ki a meleg ruhát, hogy azt adja rá! Szegény gyerek zokogott a hidegtől sapka és kesztyű nélkül a mínusz fokokban!


Tisztelet a kivételnek, vannak szuper apukák is akik igyekeznek, de a nagy többség teljesen el van varázsolva, anyucitól várja a parancsszavakat, különben képtelen normálisan gondoskodni a gyerekről.

2011. jún. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

"Mert fogy a magyar, nem szülnek a nők (fel se merül, hogy kinek és milyen helyzetben kéne szülni), mert önző karrieristák. "


Ez csak egy orbánista agymenés. Én sosem támogattam. Egy nő igenis legyen karrierista, és ne másokkal akarja eltartatni magát. Ha akar (és a partnere is!) vállaljon gyereket. Ennyi.


"Aki felcsináltatja magát, az számító ribanc. "


Erre mi mást mondjak? Igazad van:)


"Aki dolgozik, az karrierista, büdös neki a házimunka és különben is mocskos feminista. "


Én ilyent sose mondtam (teljesen ellenkezik a szemléletemmel) ugyhogy ezeket vagy Vikibától hallottad, vagy egy másik felhasználó írta nem én.


"Ha otthon marad gyereket nevelni, akkor lusta élősködő tehén akinek büdös a munka."


Igen. Csak addig maradjon otthon, amíg szükséges.


Gondolataidban is tettenérhető az, ami manapság megy a politikában: egyrészt szeretnénk az Eu-s értékrendet, de azért a múlt századok felé is kacsingatunk. Valójában az a normális, ha mindkét fél dolgozik, és a gyereket közösen nevelik. Eu-ban is ez működik. De az hogy Mo-on sok nőnek csak annyi ragadt meg az egyenjogúságból hogy dirigálni akarnak az "uruknak" (ugye milyen nevetséges lett mára ez a szó is?) de a munka a továbbra is "férfi dolog" ez nem megy.

2011. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
90%

"Ez csak egy orbánista agymenés. Én sosem támogattam. Egy nő igenis legyen karrierista, és ne másokkal akarja eltartatni magát."


Ezt már korábban is mondták, bár mostanában hangosabban. Legutóbb a KSH egyik nagyembere (nő) magyarázta, hogy egy egyetemista nőnek már az egyetemi évek alatt meg kéne szülnie a gyerekeket, és utána majd építhet karriert. Hol él ez a nő??? Kinek szüljenek a huszonéves nők??? Hol vannak a huszonéves, családot akaró pasik? A huszonéves nő szüleim általában még aktívak, hová tegye a gyerekét??

Amúgy nézz körül különböző fórumokon, évek óta osztják a nőket (főleg pasik). Merthogy nem szülnek, vagy túl korán mennek vissza dolgozni és ezért van olyan sok neveletlen gyerek - két sorral odébb ott a másik téma olyan címmel, hogy "anyák húzzatok vissza dolgozni" és a sok szemét képes 3 évig a lábát lógatni otthon.


"De az hogy Mo-on sok nőnek csak annyi ragadt meg az egyenjogúságból hogy dirigálni akarnak az "uruknak" (ugye milyen nevetséges lett mára ez a szó is?) de a munka a továbbra is "férfi dolog" ez nem megy."


Nem igaz, mert nagyon sok nőtársam szívesen megy vissza dolgozni. A munkahelyeken is teljesítünk ugyanúgy.

Inkább a férfiak gondolkodásával van a baj, mert úgy gondolják hogy a nő is dolgozzon, mert egyenjogúság van ugyebár, de a nő teremtsen kényelmes otthont, mosson-főzzön vasaljon, mert a férfinak ez b.zis, és vérig vannak sértve, ha az ember lánya annyit kér, hogy vigye ki a szemetet. Elvárják, hogy a nő nézzen fel rájuk, a teremtés koronáira (mert akire nem néznek fel az b.zi), de ha bármit el kell intézni, akkor teszik a hülyét.

2011. jún. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Ez a kérdésem egy fiktív esetről szól. Azért tettem fel, h ennek Megfelelően dönthessek. Ezt kaptam Tőletek lényegi válaszként: ha a lány azt mondja, h védekezik, attól még én is védekezzek. Köszönöm mindenkinek, aki értelmes választ adott !!! Legyen szép a napotok !
2011. jún. 13. 11:39
 35/40 anonim ***** válasza:

Igen mindenképp védekezz!

Ha biológiai apa leszel, akkor fizetned kell ez a törvény.

Ezt tartsd mindig szem előtt mielőtt szexelsz.

2011. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
59%
A gyerekneveléshez 2 ember kell. Bármelyik fél otthagyhatja gyereket bármikor, itt jön képbe a bíróság. Ha úgy döntenek, hogy köteles tartásdíjat fizetni (mert mondjuk az anya ragaszkodik hozzá) akkor köteles.
2011. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
42%

13:42

Ezzel csak az a baj, hogyha az anya hagyja ott a férjét (márpedig általában ez a gyakoribb) akkor is igényt tarthat a tartásdíjra. Ez pedig szemétség.


Így végülis mi készteti a nőt, hogy tartson ki a férje mellett??? Gyakorlatilag semmi. A férfi viszont állandóan állandóan kiszolgáltatott helyzetben van mert a nő bármikor kifoszthatja anyagilag (pl a közös lakást is a nőnek ítélik általában)

Ezért van ennyi válás, és ezért házasodnak kevesen mert nincs meg a kölcsönös motiváció a házasság fenntartására és nincs semmi garancia a házasság sérthetetlenségére.

2011. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Nektek !
2011. jún. 27. 20:45
 39/40 anonim ***** válasza:
59%

Annyira imádom, amikor a nők és a férfiak így vitáznak :D

Volt valami másik fogamzásgátlás kérdés, ott is ez ment, csak olyan 100 (szó szerint) kommenten keresztül.

Már válaszoltak, úgyhogy én azt kihagyom, csak nagyon vicces volt végigolvasni mindegyiket XD

2011. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

19:02

Persze, de ha te lennél a "hunyó" és ezért kb 20 éven keresztül élősködnének rajtad, akkor valószínűleg nem tartanád olyan viccesnek...

2011. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!