Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Budapesten miért nem engednek...

Budapesten miért nem engednek építeni magasabb toronyházakat?

Figyelt kérdés

pl 30-40 emeleteseket mit például Pozsonyban már szépek ezek a magas épületek mert van vagy 30-35-belőlük nem túlzok ....például itt van a Tower115,Nemzeti bank ,Vub bank Szlovák tv Glória bérház ez is 29-emeletes itt van akkor a cbc ezek mind 100-méternél magasabb épületek.Pedig sokkal kisebb Pozsony Mint Budapest.Budapesten már csak ezek az elavult régi épületek ...hogyha annyira vannak ezekért a régi épületekért akkor miért nem újítsák fel....Bocsi a helyesírásért.

[link]

itt van egy videó

http://www.youtube.com/watch?v=YZeDdd_pajg



2011. jún. 10. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem elég a rendőrpalota? Így is egyedül az uralja a pesti látképet, meg délebbre a Nagyvárad téri elméleti tömb és a Határ úti adótorony. Szerintem nem hiányzik több magas épület. A régieket pedig igenis felújították már, elég sokat, főleg a belvárosban.
2011. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

"Budapesten miért nem engednek építeni magasabb toronyházakat?"


1. Nincs rá szükség, nem olyan magasak a telekárak. A felhőkarcolók nem viccből, hanem gazdasági kényszerűségből épülnek.


2. Budapest látképébe nem illenek a felhőkarcolók. Felhőkarcolókat kizárólag a peremen, valamelyik "új városközpontban" szabad elhelyezni.


"pl 30-40 emeleteseket mit például Pozsonyban már szépek ezek a magas épületek mert van vagy 30-35-belőlük nem túlzok ....például itt van a Tower115,Nemzeti bank ,Vub bank Szlovák tv Glória bérház ez is 29-emeletes"


Ne szórakozz. Pozsony mint mérce?


"Budapesten már csak ezek az elavult régi épületek .."


Nem elavultak. Budapest belvárosa nagyon hangulatos, szép, kellemes ott élni. Felhőkarcolók között nem az. Erre a várostervezők az utóbbi 30 évben már rájöttek, valójában ami elavult, az pont a felhőkarcoló-mánia.


"hogyha annyira vannak ezekért a régi épületekért akkor miért nem újítsák fel"


Folyamatosan zajlik a tömbrehabilitáció Budapesten.

2011. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem felhőkarcolókat mondtam meg csak aszt kérdeztem hogy miért nem engedik .....látni hogy a magyarok egyből duzzognak és felháborodnak ...
2011. jún. 10. 18:50
 4/13 A kérdező kommentje:
ja és nem értem mi az a mérce....írd le pontosan .... ha megkérhetlek
2011. jún. 10. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Elképzelhető, hogy pár éven belül bizonyos külterületeken engedélyezni fogják a magasabb épületeket is (pl Észak-Csepelen). A Belvárosba tényleg nem valók, ott a már álló házakat kellene felújítani.
2011. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi végre egy értelmes válasz...
2011. jún. 10. 18:55
 7/13 A kérdező kommentje:
amúgy van is szó észak cs. [link] toronyház
2011. jún. 10. 18:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan. Lehet, nem volna elég hely, rontaná a városképet, drága......
2011. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 18:52


Budapestet nem Pozsonyhoz mérjük, mert teljesen más stílus. Budapestnek nincs szüksége ilyen modernista épületekre. Budapestet Prágával, Béccsel vagy Vilniussal kell összehasonlítani, mert ezek jobban hasonlítanak rá (bár ezek se nagyon).


Pozsony inkább Varsóhoz hasonlít.


Észak-Csepel pedig pontosan annak felel meg, amit mondtam: új városközpont, ami nem rondít bele a régi belváros képébe. Csepel modern hely panelházakkal, elfér ott pár firde-ferde posztmodern épület is. Ahogy Párizsban is új városrészt építettek a mindenféle üvegpalotáknak.

2011. jún. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző, Vilniushoz ne hasonlítsuk Budapestet, Vilnius egy Pozyony méretű város Pozsonyhoz nagyon hasonlító új épületekkel: [link]
2011. jún. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!