Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan érdeklődhetnék a...

Hogyan érdeklődhetnék a barátom felől?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a páromat néhány napja elvitték a rendőrök a lakásból ahol lakott. Nem ment el egy tárgyalásra és a rendőrségtől is kapott egy levelet, hogy fáradjon be drogtesztre. Namármost a barátom nem tette meg, ezért most elvitték. A lakótársától értesültem erről, mondta h egyből gyorstesztre vitték. Azóta nem jelentkezett tehát feltételezem nem engedték ki. Azért sem egyszerű a helyzet, mert 20 éves, de családja nincsen mert intézetbe nevelkedett. A kérdésem pedig az lenne, h hogyan tudnék felőle érdeklődni? Egyáltalán mondanának nekem valamit? Az életmódjából kifolyólag mondhatn csak én vagyok már neki. Nagyon aggódom érte, orvosi segítség kéne neki, mert elég súlyosan pszichiátriai eset. Előre köszönöm, ha esetleg tud valaki segíteni.
2011. jún. 12. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Telefonálj be oda, ahova elvitték, és ha kérdezik mindenképp mond azt, hogy az élettársa vagy, csak barátnőnek nem fognak felvilágosítást adni, élettársnak már igen. Emeld ki azt is, hogy senki más családja nincs rajta kívül. A párod lakásával mi van? Be tudsz esetleg oda menni? Mert ha kérnek értesítési címet azt kellene megadni, és jó lenne ha onnan te tudnád a leveleket átvenni.
2011. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a barátod egy 20 éves, drogos (v. droggyanús), gondolom nem dolgozik bányában, törvénnyel is baja van, orvosi segítség is kéne neki, családja sincs - akkor szerintem jobb ahol van (a rendőrségen). Ott kap ingyenes jogi és orvosi segítséget. Egyszer úgyis egyenesbe kell jönnie...
2011. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Nem azt mondtam h hol jó neki, hanem h hogyan tudnám elérni, h egyáltalán mi van vele. *szövegértés*
2011. jún. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!