Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az alsó korhatára az...

Mi az alsó korhatára az internetes vásárlásnak?

Figyelt kérdés
Unokaöcsém 14éves, és rendelt egy hordozható dvd lejátszót internetről. A rendelése nem akadt fenn, hogy 14éves, de a magyar tv-ek szerint a terméket átveheti?
2011. jún. 19. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
14 évesen már nem cselekvőképtelen, tehát nyugodtan vásárolhat.
2011. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vásárolhat, csak szülők beleegyezésével. Jogilag a terméket nem vehetné át, azt valamelyik szülőnek kell aláírnia, persze a csomagküldő nem biztos, hogy ezzel tisztában van.
2011. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. 14 év fölött korlátozottan cselekvőképesnek minősül. A korlátozottan cselekvőképes személy köthet számára nem előnytelen szerződést, és még sok más dolgot is tehet, amit 14 év alatt nem.
2011. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, jó, hogy hülyeséget írtok, látom nem hiába jártam egyetemre, ha mások megkérdőjeleznek. Igen valóban korlátozottan cselekvőképes, de azt hiszem nem kell magyarázni, hogy az adásvételi szerződésből nem csak előny van, kap valamit, amiért fizetni is kell, a hordozható dvd lejátszó meg nem igazán tartozik a mindennapi élet szokásos szerződései körébe (értem itt ez alatt nem egy bolti kenyérvásárlásról van szó). tehát jogilag bizony a szülő előzetes vagy utólagos jóváhagyására van szükség. Az, hogy ezt az internetes portál betartja-e, vagy a csomagküldő engedi aláírni a 14 évest azt már én nem tudom.
2011. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit fittizel azzal, hogy egyetemet végeztél, ezt akár én is leírhattam volna, mert történetesen igaz. Ha egy korlátozottan cselekvőképes személy tehet jognyilatkozatot is, akkor egy vásárlást miért nem bonyolíthat le? Ha az számára hátránnyal jár, akkor utólag lehet lépéseket tenni, de ha egy tisztességes üzletelésről van szó, akkor ezzel nincs semmi probléma.
2011. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!