Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi vétséget követ el...

Milyen jogi vétséget követ el az, aki internetes honlapokon akadémikusnak állít/tat/ja be magát, holott nem az?

Figyelt kérdés

Olyan kategóriákra gondolok, mint pl. csalás, okirat hamisítás.

Az illető inkább szánalomra szorul, mintsem védelemre, tehát féltem, hogy megbüntetik, ha egyszer "lebukik.

Egy volt gimnáziumi osztálytársamról van szó, kinek az életét addig tudtam követni, hogy általános orvos lett, és tanársegédnek az Egyetemen maradt.

Hosszú évek után maga dicsekedett el, hogy 49 éves korában már az MTA rendes tagja lett, viszont panaszkodott, hogy - miután egy súlyos betegség szinte ágyhoz kötötte és leszázalékolták - filléres, napi gondjai vannak. Tudomásom szerint viszont az Akadémia tagjait komoly tiszteletdíj illeti meg, így a pozíciója és a megélhetési gondjai ellentmondásba keveredtek. Magától az Akadémia titkárságától tudtam meg, hogy nem MTA tag.

Az Internetes előfordulásai viszont mindig "Prof. Dr. XY akadémikus, anatómus, ideggyógyász, pszichiáter, igazságügyi elmeszakértő, ny. egyetemi tanár" jelöléssel, aláírással jelennek meg, amely titulusok nagy része - ahogyan nem akadémikus - sem lehet igaz.


2011. aug. 3. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
semmilyet.
2011. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

A zárt,jelszavas beléptetésü honlapok,azok amelyeknek van intranetjük,stb. úgyis megkövetelik az azonosítást(felhasználóinév,jelszó).Kódokat,belépési hozzáférést meg eleve csak azok kapnak,akik ott dolgoznak,és személyesen kérik a rendszeradminisztrátornál.Ezek szólnak a szakmai köröknek.


Hogy aztán a facebookon ki mit állít magáról,az egy másik kérdés,ott akár én is lehetek Nobel-díjas tudós,de akár Oscar-díjas színész is. XD

2011. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Utolsónak van igaza. Ez jogtalan címhasználat, ami szabálysértés.

Pénzbírsággal meg lehet úszni, de ezzel az elkövető saját magát járatja le az ismerősei körében.

2011. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg az MTA-t. Ha a Magyar Tudományos Művek Tárában semmije sincs, akkor (tudományosan) senki.
2012. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!