Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkalmazott vagyok, munkahelyi...

Alkalmazott vagyok, munkahelyi számítógépre illegális szoftvereket telepítettem, lehet problémám ebből?

Figyelt kérdés
A napi munkavégzéshez szükséges szoftvereket tettem fel, ha leszedném őket dolgozni sem tudnék. Ez egyébként általános a cégnél, alig van legális program nálunk. Szóban jeleztem az egyik kisebb főnöknek, helyeselte.
2011. jún. 26. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

A munkádhoz szükséges szoftvereket a munkáltatónak kellene biztosítania.

Ellenőrzés esetén a céget büntetik.


"Szóban jeleztem az egyik kisebb főnöknek, helyeselte."

?? És ezzel mit akartál elérni? Szóban jeleztél valamit? Szóban helyeselte? Ráadásul ő csak egy kisfőnök...

2011. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát hatóság engem nem fog büntetni, meg vagyok nyugodva.


"Szóban jeleztem az egyik kisebb főnöknek, helyeselte."

Arra az esetre, ha ellenőrzés esetén tovább akarnák adni a büntetést. Írásban elég meredek lenne, főleg a fő főnöknek. Ennyit tehettem.


Esetleg valaki tud rá precedenst, hogy hivatalos papírral rögzítik a vezetők tudomását az illegális szoftverhasználatról. El sem tudom képzelni a főnök arcát, amint beállítok az irodájába egy ilyen papírral.


A legfőbb főnökkel nem vagyok beszélő viszonyban, a másodikkal dettó, a harmadikkal – akinek említettem az illegális szoftvereket – nyíltan és normálisan lehet beszélni, ő egyébként a fő főnök fia.

2011. jún. 26. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkavégzéshez szükséges szoftvereket és eszközöket a munkáltató biztosítja, kell lennie szoftvernyilvántartásnak.

Ill. olyan szabálynak, hogy te nem telepíthetsz csak úgy bármit a gépedre.


Szóval nem értem, miért arról kellene papír, hogy tud az illegális szoftverhasználatról :) Az épp elég, hogy a nyilvánvalóan általatok végzett munkához szükséges szoftverek nem szerepelnek a "leltárban". Az pedig csak látszik, hogy mivel foglalkoztok..

2011. jún. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nálunk alá kellett írni egy papírt,hogy nem telepítünk fel illegális szoftvert, ha mégis a felelősség a miénk, ill. bizonyos gépeken csak a rendszergazda engedélyével lehet bármit telepíteni.
2011. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Három dolog: Illegális szoftver, illetve saját személyes tulajdonodat képező szoftver használat céges gépen, általad illegálisan beszerzett szoftver használata hivatali gépen.

Első esetben a céget nagyon nyakon vágják. Ezzel nincs mit variálni. Törvényellenes.

Második verzióban: hivatalos szoftver tied, alapból nem csesztetnek, hogy honnan van. De! Ha ezt megtalálják a cég gépén illegálisnak minősül, mivel nincs róla semmi doksi, hogy miként mi céllal került a gépre. Amennyibe speciális progi, akkor még az is felmerülhet, hogy a program által készített terméket illegálisnak minősítik. Bukta a cégnek.

A harmadik esetben: teljes bukta és mindent te viszel személyesen. A főnököd "nem tud semmiről, nem kell a munkádhoz stb. stb".

Szóval hiába mondta szóban, hogy oké csináld, de mint tapasztalod, ha zsebbe kell nyúlnia, főleg ha büntetés, akkor sóher. Röviden: benne hagy a lekvárba, nyakig.


Ha van usb-s változata vagy külső vinyóról lehet használni akkor azt ajánlanám.

2011. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A szoftvereket torrenten szedjük le, vagy az előző alkalmazottak szerezték szintén illegális forrásból.


Úgy emlékszem nem írattak alá velünk ezzel kapcsolatos papírt, de ennek azért utánanézek. A válság előtt néhány szoftvert megvásároltak mutatóba, ezekről valami nyilvántartás is van, de ezeket a programokat különféle okokból alig használjuk. (túl modern, túl régi, túl bonyolult a telepítése, túl kevés licenc van belőle, stb)


A windows és a vírusírtó van megvéve az összes gépre. A sokkal drágább grafikai programokból alig 1-2 gépre jut, ezek nem tudom mennyire speciálisak, de USB-s változatuk nemigen van. A külső merevlemezes megoldás akkor működne ha lenne külső merevlemez, rajta rendszerrel és programokkal együtt. Tudtommal hiába törlök egy illegális programot a regisztrációs adatbázisban ott lesz a nyoma.


Ha a vezetőség beruházna külső merevlemezekre, amit biztosan nem tenne, mit tehetnénk? Eldugjuk ha razzia van? Aztán ezért (is) jól megbüntetnek.

2011. jún. 29. 17:39
 7/7 anonim ***** válasza:

"de USB-s változatuk nemigen van"

Biztos vagy benne? Láttam már hordozható photoshopot, indesignt.


Mondjuk én a legális programokat szeretem, nem szoktam torrentezni.

2011. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!