Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kideríteni...

Hogyan lehetne kideríteni azt, hogy egy kisvállalkozás illegális szoftvereket használ-e?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát ha a szoftver nincs regisztrálva akkor!
2009. aug. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Na jó, de ezt nekem csak úgy meg fogják mondani? Felhívom a Microsoftot, megkérdezem, hogy:

- Jó napot, van Önöknél regisztrálva a Windows valamely verziójának jogszerű használatára az XYZ Kft?


- Köszöntjük. Fúú, de jó, hogy felhívta a figyelmünket, irgumburgum neki, mert bizony nincs!


Tehát ez így mennyire működik?

2009. aug. 14. 05:52
 3/20 anonim ***** válasza:
A regisztrálás semmit sem jelent. Én soha, egyik ügyfelemnél sem regisztrálom a Windowst, mégis legális. Az egyetlen dolog, amit kérhet esetleg a BSA, az a vásárlást igazoló számla. Sem a doboz, sem a matrica nem ér fel a számlával (azokat lehet "szerezni", számlát nem). Ez igaz bármelyik programra. A M$ és egyéb cégek (Adobe, Autodesk, akármi) sokszor nem is ismeri a végfelhasználót, mivel disztribútoron keresztül adja el a szoftvert, és nincs visszafelé jelentés.
2009. aug. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, azonban a nem titkolt szándékom az lenne, hogy pontosan a BSA-t szeretném "ráuszítani" az adott cégre. Ezt azonban koholt vádak alapján nem tehetem meg szerintem, bejelentésnél ugyanis kérik elméletileg, hogy mi hol merre, miből következtetek, hány licensz (jó, mondjuk ez utóbbit honnan tudnám). Az meg, hogy "gyerekek menjetek és nézzetek a körmükre...", az úgy elég gáz hozzáállás.
2009. aug. 14. 09:16
 5/20 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább mégsem, mert ha egy szoftvert legálisan megvásárol valaki, akkor miért is használna a regisztrációjához cracket, vagy bármi mást - ami ugye jogszerűtlen. És jelen esetben pont a Windows érvényes kulcs nélkül nem is megy tovább. Ugyanakkor abban félreérthetted a dolgot, hogy szerintem egy termék (most legyen a Windows) regisztrációja nem függ össze annak aktíválásával. Ha veszek egy mikrosütőt és regisztrálom, azzal csak a gyártótól kaphatok ingyenes segítségnyújtást, stb.
2009. aug. 14. 09:22
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Kedves patkany jogvedo baratom!

Azzal,hogy valakire ra akarod uszitani ezt a multikbol allo ugato csurhet nem fogsz semmit elerni.Nem hatosag.Senki nem koteles felejuk barmifele egyuttmukodest nyujtani.

2009. aug. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Na most először is az van, hogy patkány az az útszélen nevelkedett jóanyád, aki egy olyan világra ellett, ami a magadfajtáktól rothad, másfelől pedig ez a szóban forgó cég elég nagy kárt okozott nekem, ezért arra gondoltam, hogy amit lehet, megmozgatok. Hozzáteszem, engem sem kell félteni, nem tartozom sajnos azok közé, akik többszázezer forintot képesek fizetni egy jogtiszta szoftverért, mi több, én is utálom a BSA-t - ugyanakkor azért megnézném, te mit lépnél, ha egy kemény szellemi és fizikai munkával létrehozott, csodás festményed egyik napról a másikra leokádva találnád, és aztán megint, és aztán megint, és újra és újra.


Mindegy, egy szó mint száz, a válaszod szart sem ér, a kérdés nem ez volt, ergo okoskodj a emosérfelvágós haverjaid előtt.

2009. aug. 14. 10:19
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező.

A "stílusod"-ból úgy tűnik nem véletlenül keveredtél afférba a Kft.-vel.

Ha mindenáron fel akarod jelenteni Őket,javaslom, hogy tedd meg. Jelentsd fel a Jóistennél Őket,mert hallottad amikor a templomban a mise alatt fingottak.

Az erőlködésed csak ennyit ér, vagy még ennyit sem

2009. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A BSA amúgy valóban nem hatóság, gyakorlatilag nem sokat tudnak tenni... PL a Windows (és egyéb programok) regisztrálása meg nem kötelező. Az aktiválás egy más dolog, akkor tényleg vizsgálja elvileg az eredetiséget a program, de azt csak a sorozatszám alapján teszi. Szóval ha nincs egy szoftver regisztrálva, attól még nem lesz illegális.

A BSA-nak meg hiába jelented fel, hiába megy ki, ha nem engedi be, akkor nem megy be a BSA. Nem hatóság, gyakorlatilag nincs joga semmihez. Nem nézhet bele a cég számítógépeibe. A rendőrségen feljelentheted a céget hamis szoftverekkel való visszaélés miatt, de nem tudom mennyit foglalkoznának a feljelentéseddel. Ők szakértőként kérhetik a BSA véleményét, akinek a jogköre ezzel ki is merült. De a rendőrség arra nem fog kimenni, hogy szerinted ez így van, mert akkor naponta hívogatnák őket, hogy ide, meg oda, meg amoda menyjenek ki. Kideríteni meg nem tudom hogyan tudnád, hogy illegális-e a szoftver. Még a windows eredetiség-ellenőrzője is átverhető. Szóval szerintem ez nem járható út.


A bosszúból dögöljön meg a szomszéd tehene dolgot amúgy nem szeretem. Ha valahol lehányják valamimet, akkor elviszem onnan. De te tudod...

2009. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ami a stílusomat illeti, a patkányozó kolléga válasza helyett sokkal inkább tudtam volna hasznát venni egy olyannak, mint az utolsóé. Ahogy most ezért engem, ugyanúgy pl. a rendőröket is lehet utálni, meg sünözni és fikázni, mégis a 107-et tárcsázod, ha ellopják az autód, tehát erről ennyit. Én a BSA-t csak olyan szinten ismerem, hogy tudom, ők foglalkoznak az ilyen ügyekkel, ami a szoftverek jogkérdéseit illeti. Azonban mint ahogy egy mezei BKV-s jegykezelő sem hatóság, de joga van értesíteni a hatóságot, úgy vélem, a BSA is hasonlóképpen járhat el. Feljelentésnek, meg házkutatásnak, meg kemény pénzbírságnak, ne adj isten szabadságvesztésnek meg ugye senki nem örül. Higyjétek el, nekem is lenne mit elszámolnom bőven, de ez a cég csúnyán kicseszett velem. És ha már itt tartunk, kedves, az esetről semmit sem tudó fikázó másik kolléga: ez a szóban forgó cég megvett egy olyan céget, ahol előtte dolgoztam, majd az összes dolgozó fizetésével lelépett. Ez mennyivel korrektebb dolog? Hm? Na hadd halljam, erre mit tanácsolsz?
2009. aug. 14. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!