Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvényes lehetőség...

Milyen törvényes lehetőség van egy csaló ellen, ha nincs bizonyítékom?

Figyelt kérdés

Egy ajtót akartam csináltatni egy asztalossal, több, mint 3 hónapja. 80 ezer Ft-ot kifizettem, de nem adott róla számlát. Azóta mindig újabb ígéretet kapok , ekkor lesz kész, akkor lesz kész, végül már a telefont se veszi fel.

Mit tehetnék, vagy már keresztet vethetek a pénzemre?


2011. júl. 11. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

hívd fel telefonon, kérdezd meg, mikor lesz kész az ajtó vagy mikor kapod meg a pénzed - rögzítsd a beszélgetést


és tanuld meg, hogy pénzt előre nem adunk és minden 1 Ft-ról, amit átadunk valakinek kérünk átvételi elismervényt!

2011. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondold alaposan végig :

- volt tanúja, hogy átadtad neki a pénzt?...

- telefonon beszéltetek eddig arról, hogy átadtál neki 80 ezer forintot és mikor készíti el ennek fejében az ajtót?...


Ha van tanúd, akkor ez sokat segíthet...

Esetleg megfenyegetheted, hogy felvetted a telefonbeszélgetést a telefonodra és ezzel feljelented a rendőrségen!...


2-3 termetes ismerősöddel keressétek fel a lakásán és szelíden kérd tőle vissza a pénzed (vagy adja oda a kész ajtót)!


Nem kell fenyegetni, elég a néma jelenlétük a marcona haveroknak!... :-))


A haverok arra is jó lesznek, hogy tanúsítják majd : az asztalos elismerte a pénz átvételét, de nem hajlandó visszafizetni!...


TANULSÁG : Ezután még rokonnak se adj átvételi elismervény nélkül pénzt!!!

2011. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Ott van az asztalos nézőpontja is. Ha nem adsz pénzt neki előre, ő meg legyártja az ajtót, a megrendelő meg visszamondja netalán, akkor ott marad az ajtó a nyakán a költségekkel együtt. Ez kétoldali megközelítést kíván. Egyébként meg sokszor a megrendelő a hibás, mert nem akar számlát, mert úgy olcsóbb. Nem kellene spórolni ennyire.
2011. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kolopele, tudom, te vagy a nagy magyar szupervállalkozó, megértem, hogy te a vállalkozókat véded. Tévedsz, én kértem számlát, ő nem adott. De már végzett sok munkát, nem első eset volt, ezért bíztunk benne.Az ár is teljes, ÁFÁ-s ár, tehát nem olcsó. Egyébként meg épp az a baj, hogy mi mindig törvényesen jártunk el, talán túlzottan is. Mi nem vállalkozók vagyunk, csak alkalmazottak.

Sajnos a pénz átadásáról nincs papírunk.

A tanulságot levontuk, de most se ajtó, se pénz. Soha nem jelentettem fel senkit, de most arra gondoltam, az APEH felé kellene jelenteni, hogy nem adott számlát. Bár lehet, hogy ott sem foglalkoznek ezzel.

2011. júl. 11. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne haragudj, csak az általános magyar példára utaltam. Nem tudsz mit tenni, csak személyesen tudod megpróbálni elérni hogy csinálja meg amit elvállalt, vagy adja vissza a pénzedet. Bizonyíték nélkül a bíróságon csak mosolyognak egyet rajtad. Ügyelj arra legközelebb hogy csak olyan emberrel dolgoztass akik adnak neked számlát. És nem a vállalkozókat akartam ezzel mindenáron védeni, de te is tudod hogy fordított esetek is vannak szép számmal. Sokszor jóval nagyobb tételben.
2011. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10:11 - szerződés, előleg ;)
2011. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos, tudom, mi megy ma ebben az országban. Tényleg bíztunk ebben az emberben, régi ismerős, a férjemnek volt kollegája valamikor. Nem tudjuk elképzelni, mi történt vele, arra gondoltunk, lehet, hogy anyagi gondjai vannak, és meg sem vette az anyagot, ugyanis arra adtuk a pénzt, előlegként, ez nem a teljes ár.

Úgy tűnik, ezt már bebuktuk. Csak ennyire nem állunk jól, hogy 80 ezer Ft-ot kidobjunk. (Bár mi mindig is született balekok voltunk).

2011. júl. 11. 13:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem balekok voltatok, csak jóhiszeműek. Sajnos ez már kihalóban van az emberiségnél.
2011. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!