Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne közös autónk a...

Hogy lehetne közös autónk a párommal, úgy, hogy ha egyikünkkel történne vmi, a másiké maradhasson?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok és a családjainkban nem bízhatunk. Van vmi módja, hogy a (nem tulajdonos) másiknak joga legyen megtartani az autót?
2011. júl. 4. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Közös tulajdonban veszitek meg, és kölcsönösen megterhelitek haszonélvezettel. Elméletileg lehetségesnek tartom. Vagy ha bíztok egymásban, megveszi valamelyikőtök a saját nevére, és a másik meg haszonélvezetet kap rá.

Más megoldás nem jut eszembe.

2011. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van még egyszer legalabb az auto ertekenek megfelelo vagyonotok is, akkor egyszeruen vegrendelkezzetek az autorol kolcsonosen egymas javara (oroklesnel ekkor csak 50%-ot orokolnek a vérrokonok).
2011. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! De autók esetében létezik olyan, hogy haszonélvezet vagy közös tulajdon? Eddig soha nem hallottam ilyesmiről.

Pont a vérrokonokat szeretnénk kizárni az ügyből, akikhez kevés közünk van. Aránylag fiatalok vagyunk a végrendelkezéshez, csak szeretnénk bebiztosítani, hogy a másikunké lehessen az autó, bármi is történne...

2011. júl. 4. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, persze ingó dolog is lehet közös tulajdonban, és lehet haszonélvezettel megterhelve. Viszont érdemes lenne utána érdeklődni, mert gépkocsi esetében lehet vannak speciális szabályok, amiket én nem tudok.
2011. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vérrokon mindenkepp orokol 50%-ot a teljes vagyonodbol.

Talan legegyszerubb osszehazasodni megis...:) Nem tudom, elettars eseten hogy van az orokles.

2011. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Haszonélvezet létezik autóra?
2011. júl. 6. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, legjobb, ha egy oroklesszakertohoz mentek el (ilyen ugyvedhez vagy kozjegyzohoz) tanacsert, szerintem egy ilyen kerdesert max. 5 E Ft-ot kerhetnek, vagy ha van is, aki ennel tobbet szeretne kapni, akkor talaltok olcsobbat. Erdemes, mert tudhatnak olyat, amit mas nem.
2011. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!