Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban elakarják venni...

Valóban elakarják venni ezektől a szerencsétlen emberektől a nyugdijukat?

Figyelt kérdés
Édesanyám ma volt felülvizsgálaton (rokkantnyugdíjas)a 20 emberből 18 teljes munkaképtelen,akár szemmel is simán megállapitható volt.Az egyik depresszióval évek óta leszázalékolt csont sovány,a másik féltüdővel fuldokolva alig bírt menni,a harmadik egy rosszul sikerült műtétből kifolyólag szintén alig bírt járni,a negyedik szinte vak volt mindkét szemére és sorolhatnám még.Anyám elmondása szerint sorozatban akarták az embereket rábeszélni a munkavállalásra,amit persze adni nem tudnak, csak a nyugdijat ne kelljen folyósitani tovább.Természetesen mindenki hivatkozott az állapotára,amit az ott ülő bizottság nem értett,hogy ettől a "kevéske kis bajtól"ugyan miért ne lehetne könnyitett állást vállalni?Mi lesz ezekkel az emberekkel vajon ha elutasitják őket?Még az egészségesnek sincs munka,nem hogy egy rokkantnak.
2011. júl. 5. 02:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

Aki valóban rokkant, az nyugodtan kérhet felülvizsgálatot, meg fogja kapni.

Bár ha nagyon akar,amúgy bárki tud dolgozni. Volt például vak zongoratanárom, tök jól tanított.

Oké, nem azt mondom, hogy minden vakot küldjünk dolgozni. De azért igen kevés olyan állapot van, amivel semmilyen munkát nem tud végezni az ember.

2011. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%

Attól veszik el,aki valóban nem rokkant.

Ma a rokkantnyugdíjasok legalább felel nyugodtan munkábaállhat.

Ne aggódj,megvannak a kritériumok,megvannak a vizsgálatok. ha nem tetszik a döntés lehet fellebezni.

2011. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is van olyan rokonom, aki rokkantnyugdíjas, és tud is dolgozni (otthon a kertben), de rendes munkahelyen nem tudna. Leírom miért:

1. Bármelyik nap lehet olyan, hogy aznap nem tud dolgozni, mert rosszul van. Én személyesen láttam így, ilyenkor egész nap lábra se tud állni.

2. Nagyon gyakran kell orvoshoz mennie, gyakran ilyenkor bent is tartják a kórházban.

3. Egyébként sincs munkalehetőség, ha meg lenne, akkor előbb dolgoztatnának egy egészségeset, mint őt.

Az a kis rokkantsegély meg így is kevés, ha hozzávesszük a sok gyógyszert amit szednie kell, gyorsan elmegy a pénz.

2011. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

"Bár itt jól értesültek tudni vélik(?), hogy a rokkantnyugdíjasok fele, kétharmada csaló..."


Nézd meg magad. Végig kell menni egy átlag magyar falun, minden 3. házban van egy 30-45 közötti "rokkantnyugdíjas" aki az anyjával lakik. Mentális problémákkal és alkohol betegség miatt lopják a napot. Tényleg alkalmatlanok a munkára, mert saját magukat tették tönkre az alkohollal és a kapadohánnyal.

2011. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szomorú, igazad van. Azonban vegyük az én példámat. Anyám rokkantnyugdíjas, egész sép kis összeget kap, 46 éves, 20 éve nem dolgozik, csak apámnál segédkezik a vállalkozásban. Volt 2 agyinfarktusa, az utóbbi már 5-6 éve, bár azóta sincs semmi különösebb gondja, gyógyszert szed. Talán kicsit nehezebben találja a szavakat, de ez lehet a műveletlensége jele is, nem tudom, ő ráfogja szépen a "betegségére". Kb 10 éve rokkantnyugdíjas, igazából a nagy semmiért. A barátnőm anyja 50 évesen gerincsérv mellett dolgozott, csak a műtét után maradt otthon, majd ment vissza a munkába, méghozzá gyárba dolgozni. Anyám meg él, mint Marci Hevesen, és kapja a pénzt a nagy semmiért. Jó dokihoz jár, jó sokat kér a doki tőle, de simán lerokkantosíttatta. Ilyeneknek kell pénzt adni? Eltekintettem most attól, hogy anyámról van szó.

A másik, ami nekem furcsa egy kicsit... van egy ismerősünk, gyerekkora óta cukorbeteg, de igazából tett rá nagy ívben. Ennek köszönhetően, hogy nem kezelte, dohányzott mellé stb., egyszer csak megvakult. Aztán elfeketedett a lába is, le kellett venni, majd a másikat is. Ez mind a kezeletlen betegség, az oda nem figyelés eredménye. Most le van rokkantosítva. Miért az emberek fizetik meg azt, hogy ő figyelmetlen és ostoba volt? Mondom ezt úgy, hogy szintén egy durva, tartós betegségem van, ami elég komoly diétát igényel. De én odafigyelek rá. Ha nem figyelnék, és megbetegednék miatta, akkor sem az államtól várnám, hogy húzzon ki a sz*rból. Én voltam akkor a hülye, vállalom a felelősséget. Kivéve, ha diplomásként nem lesz munkám, mert nincs munkahely, a fiatalokat semmibe veszik a munkáltatók, emiatt nem tudom tartani a diétámat. Nah akkor lesz hibás az állam. Egyébként nem.

2011. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy nem támogatom a kormány politikáját, de hát kellett az embereknek megszavazni?! Csak azt sajnálom, aki nem őket akarta, nem rájuk szavazott, és most mégis issza a levét! De aki a Fideszre voksolt, hát tessék, egyék meg a főztjüket.

Egyébként meg, olvasva a hozzászólásokat és a történeteket, sokszor nagyon igazságtalan ez a rendszer, és sajnálom azokat, akiket utolért ez, és emiatt akár utcára is kerülhetnek, tehetetlenek. De itt tényleg megvolt a választási lehetőség, 2014-ben okosabbnak kell lenni.

2011. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Nézd meg magad. Végig kell menni egy átlag magyar falun, minden 3. házban van egy 30-45 közötti "rokkantnyugdíjas" aki az anyjával lakik. Mentális problémákkal és alkohol betegség miatt lopják a napot. Tényleg alkalmatlanok a munkára, mert saját magukat tették tönkre az alkohollal és a kapadohánnyal."


Na ez is igaz. Nagynéném nem dolgozik már 15 éve legalább, alkoholista, elitta az eszét és az egészségét is. És több ilyet ismerek, kapják a segélyt, mert "munkaképtelenek". Miért is? Ja, hogy a pia miatt? Egy fillért se az ilyeneknek!

2011. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki valóban rokkant, az nyugodtan kérhet felülvizsgálatot, meg fogja kapni.


Kérhet, de az még közel sem biztos hogy megkapja. Apum háromszor ment,de semmi. Hiába van neki a rengeteg orvosi papír, évente több alkalommal is be kell neki feküdnie a kórházba műtétekre, menni éppen hogy még bír.Injekciós kúrákra kell járnia ami alkalmanként 12 ezer forint, aki nem beteg az nem is jár kezelésre, de ő jár és mégis elvették tőle.

Viszont van egy ismerősöm akinek valóban semmi baja, orvost egy évben egyszer lát amikor kötelező mennie és tőle mégsem vették el, pedig semmi baja.

2011. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

13.00-nak

Én a tényleges betegekről írtam,nem az eszüket elivó alkoholistákról.Valóban vannak olyanok akiket írtál,de azért vannak valóban nagyon beteg emberek,mint például a tegnapi felülvizsgálaton.Ennek ellenére munkavállalást akartak rájuk beszélni,és nem kizárt az sem,hogy ha nem vállalják önként akkor elveszik tőlük a nyugellátást.Most azt hagyjuk,hogy "mert ezt nem tehetik meg,meg aki jogosult az marad"És mi erre a biztositék?Semmi.Mit fognak tudni tenni?Semmit.Hová fordulhatnak panasszal?Sehová.Miből fognak enni?Amiből a többi egészséges munkanélküli,semmiből. Oldják meg, ahogy tudják.A többi állásnélküli is megoldja valahogy.....ez szép lesz.

2011. júl. 5. 15:56
 20/23 doboszoli ***** válasza:
50%

Ma 9:32

Megjött a kedvenc 46%-osom, akinek sosem lesz kétharmada.

Örülök, hogy magadra ismertél.

Eddig csak tudálékos voltál, most már a jövőbe, illetve a falvakba is belelátsz. Pestiesen, nem semmi.

Nem mintha különösebben érdekelne a rólam alkotott véleményed,(ugyanis a kutya ugatása nem hallatszik az égig),

de ezzel a "nézd meg magad"-dal mellétrafáltál.

Kolopele barátoddal ellentétben én csak egyszer mondom el.

-stabil házasságban élek, két gyerekem van

-diplomám, szakmérnökim a fiókban(bár ezt vehettem is...)

-két kisvállalkozást viszek

-alkoholt csak alkalomkor iszom, módjával

-a környezetem elfogad, sőt kedvel(hogy értsd: vannak barátaim)

-általában elégedett vagyok az eddig eltelt 50 évemmel

-mindezek mellett böki a csőröm a hozzád hasonló alakok viselkedése, megnyilvánulásai, embertelensége, se..nyalása, és ennek hangot is adok, akár tetszik, akár nem, akár népszerű, akár nem.

Na, kb ennyi a való világ, további szép napot.

_

2011. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!