Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a fekete egyenru...

Mit gondoltok a fekete egyenruháról? Hogyan dönti el a szerencsétlen közrendőr, hogy kitől ijednek meg az emberek, és mikor szélsőséges az a ruha?

Figyelt kérdés

Persze most mindenkinek a Magyar Gárda jut eszébe.

Szélsőséges és félelmet keltő . (?)

Egy barátom nagy StarWars rajongó és klubba is szokott járni, ahol "beöltöznek" a szereplőknek.

Namost neki van egy egyenruhája. Fekete csizma, nadrág, zubbony sapka. Fekete az egész. Valami birodalmi tábornok...

Akkor ő is félelemkeltő és megbüntetik a rendőrök, ha nyilvánosság előtt megjelenik ebben a ruhában ?

Hogy a francba van ez ?


2009. aug. 26. 13:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Zorro-t is megbüntetik ?
2009. aug. 26. 13:44
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Őket nem, mert azért nem mindenki olyan hülye mint amilyennek te nézed őket, hogy egy Star WARS öltözéket és egy gárda ruhát összekeverjünk.....és ők általában nem csapatostul masírozva járnak béna sapkával a fejükün, és az oroszlános zászlót sem hordják a karjukon.
2009. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem ijeszt meg a gárdisták egyenruhája. Szerintem mindenki maga dönti el, hogy miben jár. Butaságnak tartom, hogy a gárdisták egyenruhája félelmet keltő. Miért is??? Mi van rajta, ami miatt félni kellene a gazdájától??? Én inkább félek a koszos, izzadtságszagú, nagyhangú cigánybandától, lehúzódóm, ha jönnek velem szemben.
2009. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
nekem kimondottan tetszik a gárdisták egyenruhája, olyan szép...nem kirívó és nem cicomás, olyan igazán magyaros, de mégis biztonságot kelt bennem a tudat, ha a közelemben vannak... csak akkor mertem kimenni éjjel egyedül az utcára, mikor tudtam, hogy itt toboroz a gárda...máskor nem merek, mert jobb esetben csak az értékeimet veszik el és leköpködnek, rosszabb esetben meg is erőszakolnak a cigányok...
2009. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

Nézd, ha 500 Darth Vader masírozna végig a körúton fenyegetően, akkor az is ijesztő lenne!


Köszönjük, de nincs szükségünk a Magyar Gárdára sem más magánhadseregre! Ha parlagfüvet szeretnének irtani vagy sírokat szeretnének gondozni, azt megtehetik fekete egyenruha és bakancs nélkül is!

2009. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%

Nem a ruha félelemkeltő ennyira primkók ne legyetek már, hanem akik benne vannak és azok amilyen eszméket vallanak....

A német náciknál sem a ruhától féltek.

Úgy bírom hogy itt mindenki olyan baromi okos és felvilágosult és mindenki hülye aki nem úgy látja a dolgokat hogy ő...

2009. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Ne beszélj többes számban! Én igenis szeretném, ha a városunkban működne valamilyen formáció (mindegy, hogyan hívják), akik "mindenhol" ott vannak és figyelnek a rendre. Sokkal nyugodtabban engedném egyedül járni a lányomat, ha nem kellene állandóan azon izgulni, mikor veszik el a telefonját, pénzét, ruháját. Az erőszakról nem is beszélve. Aki a Gárda, vagy bármilyen ehhez hasonló szervezet ellen van, az még nem lakott olyan városban, ahol a cigányok az "urak".
2009. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
szar lehet neked hogy csak 2 éve mersz kijárni az utcára. Érdekes nálunk itt még egyetlen gárdistát sem láttam őrjáratozni vagy védelmezni....de a 13. kerben sem ahol melózom sem este sem nappal,ahol köztudott hogy vannak érdekes formák.....ellenben itt és a jobbikos médiától mármindent, hogy parlagfüvet nyirnak, árviz védelemeznek és őrzik az álmunkat...csak én nem láttam? vagy csak akkor szar a média mikor a gárdát "járatja le?" ....
2009. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Kösz a lepontozást nyomikám.
2009. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem a jogállam eljárásával van gondom. Mitől egyenruha és mitől félelemkeltő valami ? Ki döntheti el és milyen alapon ? Ezek elvi kérdések. A rendőr csak végrehajtja az utasításokat. Ezért az utasításoknak egyértelműeknek kell lenni. A gárda egyenruháját és a StarWars jelmezt csak példának mondtam. Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ha kiállítok az utcára három embert egyet a gárda oroszlános pajzsos fekete ruhájában, a másikat ugyanabban a fekete ruhában oroszlán és pajzs nélkül a harmadikat meg a fekete starwars kosztümben, mi alapján esnek azonos illetve megkülönböztetett eljárás alá ?


Egyébként nem tartom hülyének a rendőröket, csak sajnálom őket, hogy a napi politikát kell kiszolgálniuk ilyen kérdésekben. A közrendőrnek kell percek alatt dönteni az adott helyzetről, majd a döntését a felettesei és jogászok hónapokig vitatják. Sajnos mostanában azt látom, hogy ha a politika azt diktálja, akkor a rendőri vezetők simán kihátrálnak a beosztottak mögül.

2009. aug. 26. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!