Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behajtó cég hogy működik?

Behajtó cég hogy működik?

Figyelt kérdés

Tesóm elvesztette az állását, és nem tudta kifizetni a telefonszámláját.

Az utolsó utáni határidőt sem tudta teljesíteni, ezért azt írták neki, hogy behajtó cégnek adják a követelést.

A cégtől június 30ig kapott haladékot, de ezt sem tudta teljesíteni.

Ismét írt nekik, hogy máig kér haladékot, mert neki is tartoznak, és az illető azt ígérte, hogy ma mindenképp megadja a tartozást.

De nem történt meg.


Mi ilyenkor az eljárás náluk? Levélben keresik az illetőt? Vagy kimennek házhoz és viszik amit tudnak?


Tesóm nem akarja senkinek sem elmondani, nekem is csak azért vallotta be, mert láttam, hogy valami iszonyúan nagy gondot okoz és addig szekáltam amíg el nem mondta mivan.


2011. júl. 5. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Leveleznek, máshoz nincs joguk.

Tesódnak lesz pénze, befizeti e telefonszámlát, csak azt az összeget, ami az utolsó csekken van a telefontársaságtól.

"Behajtócég" mehet Hitlerhez panaszra.

2011. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tesóm attól fél, hogy egyszer rátörik az ajtót.

De ezek szerint nem tehetik meg:)

2011. júl. 5. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem állta lábban
2011. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiféleképpen nem mehetnek be a lakásába.Erre csak a végrehajtó hivatott,az is csak bírósági végzéssel.Tehát nyugodjon meg.Esetleg ha van jövedelme talán abból letilthatják fizetési meghagyással ami szintén bírósági ügy.
2011. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Jaja nem fog semmi se tortenni,legfeljebb elbeszelgetnek a tesoddal a behajto ceg jogaszai, mint ahogy az alabb linkelt kepen lathato


[link]

2011. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha azok jogászok... :D


Egyébként nem verhetik meg, nem törhetik rá az ajtót, legfeljebb zaklathatják úgy, hogy mindig utánamennek, kényelmetlen helyzetbe próbálják hozni az embert.

2011. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát egy telefonszámláért csak nem fognak három darab gorillát kiküldeni,mert többe kerülne nekik a kiszállás.Egyébként még ilyenről nem hallottam,hogy behajtó cég a lakásra ment volna.Tudniillik ehhez csak a végrehajtónak van joga bírósági határozat birtokában.
2011. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!