Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A már nem létező Matáv 11...

A már nem létező Matáv 11 évvel ezelőtti számlát követel rajtam egy behajtó cégen keresztül, amely be lett fizetve, de már nem találom róla a nyugtát. Most bírósággal fenyegetnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
semmit. 5 év után elévült, tehát csak ijesztgetnek
2011. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a Matáv már nem létezik, akkor mégis ki követeli rajtad a pénzt?

5 év az elévülési idő, addig vagy köteles megőrizni a bizonylatot-ahogy az első válaszoló is írta.

2011. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az,hogy mikor kaptál a matávtól levelet?? Írod,hogy 11 éve befizetted a csekket,és te onnantól kezdve lezártnak tekintetted a dolgot.(ezzel nincs gond,én is így tennék ha biztos lennék abban hogy nem tartozom semmivel)

HA 11 éve volt akkor 2000-ben keletkezhetett valami hiány.(akár késedelmi kamat vagy bármi)

2000 óta hányszor jelezték neked hogy hiányod van???

Vagy másképp kérdezem.2000 és 2006 között mikor kaptál felszólító levelet,sima levelet,vagy hányszor hívtak fel??

Mert ha egyszer sem akkor az ügy régen elévült.Ugyanis a tartozás 5 évig érvényes,és ha ez alatt az 5 év alatt egyszer sem próbálták veled felvenni a kapcsolatot akkor már nincs miért követelőzniük..AKkor ne aggódj.Menjenek nyugodtan a bíróságra.Te hivatkozz az elévülési időre,és arra hogy sem 2000-2005 között nem jeleztek semmit sem az elmúlt 11 évben.

Ha zaklatnak akkor írj nekik,egy szép levelet amiben hivatkozol az elévülési időre,és írd meg,hogy amennyiben továbbra is zaklatnak egy nem létező tartozással,beperled őket.

UI: kérdés.Ugye nem költöztél el?? mert akkor hivatkozhatnak arra,hogy ők minden évben értesítettek a régi lakcímeden( a változásokat,mint költözés,telefonszám csere elvileg jelezni kellett volna feléjük)

2011. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nem a MAtáv követeli,hanem az a behajtócég aki "átvette" a Matávtól ezeket a tartozásokat.

Ne parázz.11 év,már rég elévült ha volt is tartozásod.

Képzeld el,hogy az apósom 1999-ben halt meg.Az otp-nek többször el lett küldve a halotti anyakönyv és a jogerős közjegyzői akta,hogy nem volt semmi örökölni való utána,így a tartozását sem örökölhetjük.Mégis ettől függetlenül az Otp mégis átadta egy behajtó cégnek hogy szedjék ki a pénzt tőlünk,mert tartozunk..A bahjtó cégnek is elküldtünk minden papírt,így ők lezárták,hogy nincs mit behajtani,és vissza adta az otp-nek.Jelenleg 2010-ben már a harmadik behajtó cég zaklat minket,mondván hogy az Otp-nek tartozunk..Ők is kérik a papírokat,de már elegem lett.Mondtam,hogy kérjék el az Otp-től,és a másik két behajtócégtől,ők megkapták.Többé nem vagyok hajlandó fizetni a másolatokért,a faxolásokért.Jeleztem,hogy írják az aktára,hogyha bárki aki jönni fog a tartozással,azt be fogjuk perelni.A hölgy csak hebeget,és rögtön jelezte,hogy nagyon sajnálja,de igazam van...már rég elévült az ügy..Na azóta nem jött levél..de nem vagyok nyugodt,mert 100%-ban biztos vagyok,hogy lesz egy negyedik vagy ötödik behajtócég is aki próbálkozni fog.

Szóval ne aggódj.Csak próbálkoznak,hiszen nekik ebből van pénz.Azt hiszik,hogy egy "megyünk a bíróságra" fenyegetéstől mindenki összeszarja magát,és rögtön a pénztárcáját veszi elő..

Menjenek a bíróságra.A rég elévül üggyel nem tudnak mit csinálni,csak ijesztgetni..De arra készülj fel,hogy nem fogsz olyan könnyen megszabadulni az ügytől..Mindig lesz a te esetedben is egy újabb behajtócég..

2011. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok. Bár elírtam, mert 2003-ból származó kifizetetlen számlára hivatkozott ez a sigma bt. nevű behajtó cég, ami pedig akkor 8 éve volt,nem 11, mert most van 2011. De a lényegen szerencsére ez akkor nem változtat. Még egyszer köszönöm!
2011. szept. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!