Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova lehet fordulni kártérítés...

Hova lehet fordulni kártérítésért, ha a gyerek egy "uniós" játszótér játékán törte el az állkapcsát?

Figyelt kérdés
A kislány a játszóvár padlózatára zuhant a két építményt összekötő kötélhídról mert beakadt a lába. Az ütés következtében kitört a foga és eltörött az állkapcsa- 2órás műtét közben lemezelték, csavarozták!!!
2011. júl. 6. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

a sóhivatalba


nem a játszótér hibája, hogy eltörte szegény az állkapcsát

2011. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Szegényke, jobbulást neki.


A játszóterek szerintem az önkormányzat felelősségébe tartozik, de szerintem kötözködni fognak, hogy tényleg úgy történt-e, a kislány rendeltetésszerűen használta-e a játékot, esetleg bevonnak valami szakártőt, aki bizonyítja, hogy a játék a szabványnak megfelel és az ilyen balesetek előfordulnak. Szóval én nem garantálnám a sikert..

2011. júl. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
90%
Elsőnek: igen, sajnos ilyen szerencsétlen balesetek előfordulnak és ez nem mindig a játék hibája. Az én nagyobb lányom a sima aszfaltúton képes hasra esni.
2011. júl. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Azt is bajosan bizonyítod, hogy a játszótéren történt. Ez lesz az első, ami kétségbe vonnak.

Amúgy igazad van, azok szarok életveszélyesek. Egyszer voltam egy ilyenen és 17 évesen és poénból kipróbáltuk, mert nekünk még nem volt ilyen kiskorunkban. Na, amiről lehetett, mi leestünk. Utána figyeltük a kicsiket, hogy mi vagyunk-e bénák, de ők is percenként estek le a játékokról. Az a cikcakk alakú csúszda korlát nélkül... Nem is értem ki találta ki.

2011. júl. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Sehová. Ha elesel az utcán akkor is beperled a járdát?
2011. júl. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első, amit mondani fognak, hogy figyelmetlen volt a szülő. Mondjuk a mi picink még soha nem esett le a játszótéri játékról és mindig figyelünk rá, szóval van benne igazság.
2011. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van életbiztosítása, akkor az fizet. Ilyenért nem lehet beperelni, mivel nem a játszótér hibájából történt a baleset. Tehát nem tört el semmi, nem mozdult, vagy borult fel egy játék sem. Mint írtad, a kislány, illetve a kislány önhibájából történt, mivel beakadt a lába.

Én anno mikor gyerek voltam, nem uniós játszótéren, hanem fára másztam, mint minden más gyerek. Akkor is volt olyan aki leesett, és megütötte magát. Őt utána jól elverte az anyja, mivel felmászott oda, ahova nem kellene.

2011. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Az első, amit mondani fognak, hogy figyelmetlen volt a szülő. Mondjuk a mi picink még soha nem esett le a játszótéri játékról és mindig figyelünk rá, szóval van benne igazság."


Mennyi idős a picitek? Mert ha kicsi, ráadásul csak egy gyerek, akkor ne siesd el ezt a kijelentést...

Persze, figyelni kell a gyerekre, de baleset bármikor történhet, és nemcsak a szülő figyelmetlensége miatt. Egy 6-10 éves gyereknek már nem fogod a kezét folyamatosan. Amikor az unokaöcsém kórházban volt, a mellette lévő ágyon egy kislánynak nagyon szerencsétlenül tört a lába. Csak egy cigánykereket csinált a homokozóban.

Nálunk meg a két legnagyobb baleset (koponyaröntgennel végződött) amikor történt otthon, én 50 cm-en belül, karnyújtásnyira voltam.

2011. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy a kérdező szerint a két építményt összekötő kötélhídon (ahová szülő ugyebár nem megy fel, és lentről se tudja folyamatosan fogni a gyerek kezét minden centiméteren) esett el, úgyhogy én nem látom ebben a szülő felelősségét.

A kérdés az, hogy ahová beakadt a lába, az megfelelően volt-e rögzítve, ha igen, akkor bocsi, sajnálatos baleset....

Amúgy az oviban és a suliban nekem azt mondták, hogy minden gyerek alapból biztosított - ha jól emlékszem Generalinál - tehát erre kéne kapni pénzt.

2011. júl. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!