Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag ez büntethető? 14L és...

Jogilag ez büntethető? 14L és 16F. És ha gyerek lesz belőle, az büntethető?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem járok ebben a cipőben, csak érdekel, a helyzet. A lányom 14 éves és a barátja 16. Tagadják, hogy volt szex, de látom rajtuk, hogy nem mondanak igazat. Ha baba lesz belőle akkor jogilag büntethetők lesznek? Ha szexeltek, az is büntethető?

Egy aggódó apuka


2011. júl. 8. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha az aktus a 14. élet éve után történt, nem.
2011. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Attól függ, hogy a csaj betöltötte-e a 14-et. Ha igen, akkor bizony törvényes. Őszintén megmondom, szerintem bár valóban nagyon korai még ilyenkor, nem vagyok benne biztos, hogy a tiltás eredményes lehet... Remélem védekeztek... Az, hogy baba lesz-e , büntetőjogi szempontból lényegtelen. Viszont az abortusz mégiscsak GYILKOSSÁG, nem elfogadható,attól, hogy a liberális törvény nem veszi a magzatot emberszámba, attól még igenis az,már a néhány hetes is érez fájdalmat, ugyanakkor az sem hiányzik, hogy egy 14 éves lány anya legyen... Szóval, ha már csinálják, legalább védekezzenek, de jobb lenne, ha nem is csinálnák, az a 100%...
2011. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Ha lenne is a lányodnak gyere 14 évesen, arról nem Ő dönt hogy megtartja-e vagy sem.

Titeket fognak megkérdezni arról hogy megtartjátok-e vagy elvetetitek.


A srác nincs 18 tehát nem lehet büntetni sajnos, de túl reagálod.

Nagyon kis esély van arra hogy nagyapa legyél.

2011. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a villámgyors válaszokat, tehát akkor kb. semmit nem tudok tenni ellene...

Abortuszról biztos hogy szó sem lehet, meg sem fordult a fejemben, kivéve ha nem szeretnék megtartani. Ha úgydöntenek, hogy igen, akkor természetesen a mi oldalunkról minden támogatás biztosítva lesz. De azért remélem, hogy védekeztek.. 14 évesen tényleg jó dolog anyának lenni, 16 évesen apának se kellemes. Mikor megszületett a lányom én 27 voltam, és akkor is okozott nehézségeket, nemám egy 10 évvel fiatalabb srácnak. Meg abban sem vagyok biztos, hogy a srác maradna a lányommal, lehetséges, hogy lelépne, bár remélem van annyira tökös legény, hogyha már megcsinálták, akkor fel is nevelik.

2011. júl. 8. 19:53
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

"Ha lenne is a lányodnak gyere 14 évesen, arról nem Ő dönt hogy megtartja-e vagy sem.

Titeket fognak megkérdezni arról hogy megtartjátok-e vagy elvetetitek. "


Ezt rosszul tudod. 14 és 18 között a lány kéri az abortuszt, csak az egyik szülőnek is hozzá kell járulni. De a szülő semmiképp nem kényszerítheti, ugyanakkor nagyon örülök apuka hozzáállásának, a legtöbb szülő ilyenkor nyomást gyakorolna a lányára, hogy ölesse meg a picit...:( :( Nagyon rossz lehet szülni ilyen korban, de a gyilkosság még rosszabb...

2011. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Jajj, ne aggódj, inkább gondoskodj róla hogy védekezzenek.

Jogilag csak akkor lenne büntethető, ha a lányod nem lenne 14, a fiú meg már elmúlt 18.

2011. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A srác nincs 18 tehát nem lehet büntetni sajnos, de túl reagálod.

Nagyon kis esély van arra hogy nagyapa legyél.

"

Orbitális h*lyeséget írtál, a büntethetőség alsó korhatára a betöltött 14. életév, /ahogy a szexuális aktus belegyezési korhatára is/.

2011. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gondoskodj róla, hogy védekezzenek.
2011. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Mindegy mit gondolnak a mai fiatalok, nem ciki, ha veszel nekik egy csomag óvszert, legalább példát mutatsz. És ezt komolyan mondom.

14 évet betölti akkor akár 50 éves pasival is csinálhatja, az sem bűn, csak 14 alatt büntetik, de most nem ez a helyzet. 16 meg csak két évvel több, szóval... De megértem az aggodalmad, viszont a lányodat neked kell felvilágosítani.

2011. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Biztos nincs annyira hülye a lányod hogy ne védekezzen...
2011. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!