Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen feltételek vannak,...

Milyen feltételek vannak, ahhoz, hogy Spanyolországban házasodhassak?

Figyelt kérdés
Akkor, hogyha Magyarországon jogilag nem megengedett az olyan házasság, amit mi akarunk. Kell-e állampolgárság, ha igen, hogy lehet megszerezni? Nem tudom, hogy számít-e, de vegyük úgy, hogy van állásom már pár hónapja, és természetesen felsőfokon beszélem a spanyolt.
2011. júl. 10. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar állampolgár vagy nem házasodhatsz a magyar törvényekkel ellentétesen, ilyenkor ugyanis a külföldi hatóságnak jó esetben be kell szereznie az itteni hatóságtól a szükséges papírokat arra nézve, hogy a házasságodnak a saját állampolgárságod szerinti jog alapján nincs akadálya. Milyen házasságra gondolsz, ami itthon nem megengedett? Mert lehet, hogy csak tévesen vagy informálva. Egyébként külföldön minden további nélkül lehet házasodni, igazából nem kell ahhoz semmiféle különös feltétel, sokan, már akik megtehetik, kötnek külföldi romantikus helyeken házasságot.
2011. júl. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát elég kellemetlen leírni, de 2 lány házasságáról lenne szó, ami ott megengedett. Az a baj, hogy állampolgárságra, ha jól tudom 10 évet kell várni, házasság után csak 1-et.
2011. júl. 11. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, hmm hát ebben az esetben, ha meg is esküdhettek Spanyolországban, itthon nem fogják érvényes házasságnak elismerni. A bejegyzett élettársi kapcsolat nektek nem felelne meg? Lényegében ugyanúgy anyakönyvvezető előtt zajló "ünnepélyes szertartás", mint egy polgári esküvő.
2011. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De megfelelne, csak kint is akarunk élni. És akkor már inkább ott.
2011. júl. 12. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!