Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a kormány...

Mi a véleményetek a kormány közmunkaprogramjáról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Hallgatva az erről szóló elképzeléseket, az az érzése támad az embernek, hogy a megígért munkahelyteremtés csak közmunka lesz.Már pedig az államnak nincs annyi pénze, hogy a munkanélkülieket-nyugdíjból visszaállítottakat közmunkában fizesse. Ez egy rémálom.
2011. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
A program elég jó. Nem fogom elmagyarázni, miért. Aki tud gondolkodni meg ismeri a magyarországi szociális viszonyokat, az úgyis tudja. A GYK-n kb. addig terjed mindenkinek a tudománya, hogy amit Orbánék csinálnak, az csak rossz lehet, meg a kormány "munkatáborokat épít" stb. Minek hosszasan magyarázni bármit a debileknek?
2011. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Ami jó benne: Megpróbálja munkára szokatni azokat, akik általában nm dolgoznak.


Ami rossz benne: Mifelénk (Miskolc) most is gyakran látni közmunkásokat (utcaseprés, fűnyírás, szemétszedés stb.).

Kijönnek vagy 8-an, 1-2 dolgozik a többi nézi őket, óbégat, hangoskodik és minden mást csinál csak nem dolgozik.


Olyan ez mint a szocializmusban, munkahelye lesz mindenkinek, de tényleges értékteremtő munkát csak töredékük végez.

2011. júl. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
A közmunkát ugyanúgy állami pénzből fizetik,mint a segélyt,csak többe kerül.A munka megszervezése,az utána járó közterhek,és az akár 6 órás utaztatás mind + pénzbe kerül és a végzett munka értéke is kérdéses.Az akár 6 óra utazás és négy óra munka szerintem pénzpocsékolás.A helyben végzett 8 órás munkának látnám értelmét,mindenütt van elég helyi állástalan.
2011. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 12. 12:20
 6/17 anonim ***** válasza:
Akár létezhettek is a 1000 000 000 000 000 000 000 csillag körül,amit ma a belátható univerzumban megszámlálhatnánk.Ma a felfedezett galaxisokat számítógépes programok rendszerezik,katalogizálják,mert a nagy számuk miatt emberek nem lennének képesek rá(kb 100 milliárd lehet,ami másodpercenként katalogizálva egyet 200 000 évig tartana).A galaxisokban tízmilliárd csillaggal számolhatunk,amiknek a bolygórendszerében élet lehet.
2011. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok,bocsánat rossz helyre küldtem!
2011. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
78%
Engem azért egy kicsit bosszant. Egészségügyis diplomát szereztem az éven (gyógytornász), és retteghetek, hogy mikor hívnak be utcát seperni. Hát ezért tanultam évekig a felsőoktatásban? (hozzáteszem, nem szar gagyi tucatdiplomám van, szükség lenne ránk, csak épp nincs aki finanszírozza)
2011. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

15.16-nak


...na igen az érzést ismerem. :(

2011. júl. 14. 17:22
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

ma 15:16


Szerinted az államnak kötelessége, hogy mindenkit elhelyezzen egy jó munkahelyen?


Szocializmusban elvileg igen (bár ez még ott se működött), kapitalizmusban viszont nem. Kapitalizmusban munkaerőpiac van, nem "jár" senkinek a munkahely. Nagyon el vagy tévedve, ha ezt nem tudod. Magyarországon 1989 óta kapitalizmus van.

2011. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!