Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szabadban dolgozom,38fokos...

A szabadban dolgozom,38fokos melegben is robotolnom kell. tehetek valahol panaszt? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szabadban dolgozom, elméletileg teljesítenünk kellene egy napi normát. Igen ám csakhogy beütött a 40 fokos hőség, és továbbra is elvárják ugyanazt a teljesítmény. védőitalon kívűl semmit nem kapunk, se plusz pihenőt semmit, és még csak árnyék sincs.Mivel én vagyok a csoportnak a vezetője (azoknak akik kint vannak), engem kirúgással fenyegetnek, ha továbbra is "gyenge a teljesítmény". vonatkozik ilyen esetre valamilyen jogszabály? ha valamit nem értettetek akkor kérdezzetek
2011. júl. 17. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem ti nehéz fizikai munkát végeztek 31foknál melegebb környezetben, tehát akkor már 75% pihenőidő jár azaz óránként háromnegyed óra. Ennek be nem tartása esetén igen, munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.



"A 26/1996. (VIII.28.) NM rendelet nyomán bizonyos munkatípusnál, bizonyos hőmérséklet esetén 1 órán belül pihenő időt kell adni a dolgozóknak, a hőmérséklet növekedése esetén egyre nő az egy órán belüli pihenő idő aránya. Például közepesen nehéz fizikai munka esetében 30,5 foknál, nehéz fizikai munka esetében 28,5 foknál egy órán belül 25 százalék (vagyis negyedóra) a pihenő idő. Közepesen nehéz fizikai munka esetében 31,5 foknál, nehéz fizikai munka esetében 30 foknál már ötven százalék (félóra) egy órán belül a pihenő idő. Közepesen nehéz fizikai munka esetében 32,5 foknál, nehéz fizikai munka esetében 31 foknál már 75 százalék a pihenő idő. Ezeket nem lehet úgy értelmezi, hogy napi 4 vagy 2 órát kell dolgozni és utána haza lehet menni, a pihenő időt minden órában ki kell adni."



Vagy az ANTSZ-nél is panaszt tehetsz a következő zöld számon: 06 80/ 204-264

2011. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy van ahogy az előttem szóló írja. Ha te voltál az az 53% - os aki kritizált a felső tízezres kérdésnél, dobhatnál egy e-mail címet hogy eloszlassam a kételyeidet. Küldenék neked egy linket. Elnézést az off - ért.
2011. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyet szóvátennék kb: a következő másodpercben szedhetném a sátorfámat.
2011. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig az ilyesmire oda kell figyelni, hiszen ha egyetlen törvénytelenséget is eltűrsz a munkaadónak azt mindig fogja követni egy következő. Én dolgoztam már nem egy olyan helyen ahol már valóságos pokol volt a dolgozók élete és a szó legszorosabb értelmében embertelen körülmények és feltételek közt kellett tevékenykedniük és nem egy esetben mentőt is kellett hívnunk egyes kollégákhoz rosszullét miatt.
2011. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kolopele, lassan egy éve tolod itt a témát a fórumon vagy fene tudja mióta, de azóta is csak ott tartasz ,hogy bizonyítási lázban élsz? jah és abban, hogy "kamumail már megint belém kötötté'.."
2011. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már több embernek is elküldtem a linket Kamumail, és az az érdekes hogy van akivel már személyesen is találkoztam azóta. Nem veszem már kötözködésnek amiket reagálsz, kezd egész jól elsülni számomra ez az egész. Az egyik válaszoló személyében egy olyan szakembert ismertem meg például, hogy nem is értem miért nem talált munkát eddig. Már van neki.
2011. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csodálatos, de nem erről beszéltem.
2011. júl. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, lehet szóvá fogom tenni, mert ez így tényleg nem mehet tovább. az off-ot légyszi máshol :)
2011. júl. 18. 15:37
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem annyi a különbség, hogy mi zárt térben dolgozunk. de volt már 41 fok is. szerintem, ha már így is nézegetik, hogy kirúgjanak vagy sem, ha ezt szóvá teszed az lesz a pont azon a bizonyos i-n
2011. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!