Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha GYES alatt én mondok fel a...

Ha GYES alatt én mondok fel a munkáltatómnál, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok az adott cégnél, ebből 8,5 éve Gyesen. Mivel a 2 gyermekem mellett, és a távolság miatt nem tudnám vállalni az újra munkába állást ott, így helyben találtam munkahelyet. Novemberben jár le a GYES-em. Ha most felmondanék, járna-e a felgyült szabadságom, illetve egyéb juttatás (végkielégítés, felmondási idő)?
2011. júl. 25. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.Pláne hogy a kormány most azt beszéli,hogy a rengeteg inaktívot munkába kell állítani.Nyolc és fél éve gyesen vagy,akkor ez azt jelenti,hogy a gyerekeid már nagyok,de legalábbis egyik se szopik,ami téged a lakásodhoz láncolna.Most pedig olyan időket élünk,hogy mindenkitől megvonnak minden eddigi járandóságot,a rokkantnyugdíjakat felül akarják vizsgálni(még nekem is félnem kell,akinek tavaly volt a felülvizsgálata,hátha most újra elővesznek)...nem hinném hogy állambácsi 8,5 év gyes után több hónapnyi fizetett szabadságot adna plusz még juttatásokat is(végkielégítést)


cafeteriát visszamenőleg nem akarsz(8 év alatt többszázezer forinttól eshettél el,amit a kollégáid,akik kőkeményen húzták az igát a melóhelyen,izzadtak,büdösödtek a 40 fokos melegben meg csikorgatták a fogaikat a -20 fokos fagyban...megkaptak...ennyi erővel a 8 év összes fizetését,juttatását is követelhetnéd...ami több millió forintra rúg...akkor amikor állambácsi majdnem bedől,mindenkit megfingat az állam...na ne viccelj...ne reménykedj szerintem...az idén már csak szerintem arra fognak elengedni,amire nagyon muszáj(szenteste+ utána következő 2 nap + talán szilveszter)...de én még azt is mérlegelném...

2011. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Végkielégítés semmiképp. Te fizetnél olyan embernek (mert ez ugye egyfajta kárpótlás a kirúgásáért) aki önmaga lép ki?
2011. júl. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szabadságod jár, más nem
2011. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Azért ennyi ideje, mert a nagyobbik gyermekem tartósan beteg, viszont mint írtam fent, van helyben munkahelyem, így ezért lépnék ki, mivel az előzőre vissza nem tudnék járni.
2011. júl. 26. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!