Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joga a gyerekorvosnak?

Van ehhez joga a gyerekorvosnak?

Figyelt kérdés
nem magán orvoshoz járunk, hanem sima körzetes orvoshoz. Az oltásokat mindig szépen be is adja, de ha nem kötelező oltásról van szó, hanem választottról (pl rota vírus) akkor oltásonként 1500 ft-ot elkér a beadásért. Ez jogszerű? Hiszen pont azért járok nem magánorvoshoz, hogy ne kelljen fizetni...
2011. júl. 27. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha elkéri, akkor számlát kéne adnia. Lehet, hogy az oltóanyagot kell kifizetni.
2011. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia! az oltóanyagot én veszem meg és viszem el hozzá, tehát ő csak beadja, de amúgy semmit nem ad érte (számlát nem adott)
2011. júl. 27. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Van pár ilyen háziorvos. Az enyém (nevet nem mondok) amikor mentem hozzá, hogy írjon egy alkalmasságit a jogsimhoz, akkor meg se vizsgált, csak aláírt, még a kitöltést is az asszisztensre bízta. Majd mondta az összeget, amit ugyebár kötelező befizetni. Én hülye ezresekben fizettem, holott 500 volt az összeg vége. A doki egyszerűen elrakta a pénzt.

Mondtam, hogy és a visszajáró? Csak nézett. Végül kiapróztam neki, és még neki állt feljebb, ilyet szól: "Ilyet salátát adsz nekem?" Vagy valami ilyesmi, mert nem hallottam teljesen jól a felháborodástól.

2011. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gr. Shadow ***** válasza:
58%
Ez államilag meg van szabva náluk.
2011. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
államilag meg van szabva? Csak mert a másik gyerekorvos, aki pár kb 5 percnyire van tőle, nem kér pénzt a beadásért. És ő is sima körzetes, mint a mienk. Ezt most tudtam meg, emiatt háborodtam fel, mert eddig azt hittem, hogy ez a normális, hogy pénzt kér.
2011. júl. 27. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem gyermekorvos, de nalunk a rendeloben ki van irva, hogy oltasok beadasa 500ft. Azt nem tudom, hogy van ez a tarifa megallapitva.
2011. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gr. Shadow ***** válasza:
72%

Kissé bonyolult de van amelyikért kérnek/kérniük kell, van amelyikért nem. Sőt változik is hogy kérjenek vagy ne.

Az influenza oltás is ilyen, ugyanaz az orvos egyik évben kér a másikban nem. És nem azért mert kérni akar hanem mert szabályozzák és nagy részét bekérik a pénznek.

2011. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem...köszönöm!
2011. júl. 27. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Már többször is foglalkoztak hasonlókkal a TVben és az újságokban:

Az oltásoknál csak a kötelező oltásokat kell ingyenesen beadniuk, a "magánszorgalomból" kért oltásokért kérhetnek pénzt, akár a házi gyerekorvosok, akár a háziorvosok. Pl. az influenza oltásért is kérhetnek pénzt.

Sőt, van olyan háziorvos, aki a gyerek táboroztatásához szükséges orvosi papír kiállításáért is pénzt kér (mivel ez elvileg az iskolaorvos feladata lenne)

2011. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!