Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha saját művet akarok levédetn...

Ha saját művet akarok levédetni, hová kell fordulnom? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Kit kell felkeresni? Zenei műről van szó.
2011. júl. 29. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell külön levédetned. legyen meg minden bizonyíték amivel alá tudod támasztani az állításodat, miszerint a te szellemi alkotásod. nyers felvételek, anyagok, tervek, stb.


Ahol megosztod weboldalon v akármi, ott tüntessed fel ,hogy a szerzői jogok téged illetnek és ha valaki fel akarja használni, akkor vegye fel veled a kapcsolatot.


Ha valahol látod, hogy jogtalanul használják, akkor felszólítod őket a jogsértés beszüntetésére, illetve perelheted őket, a kezedben minden bizonyíték. amúgy artisjus -al lehet kommunikálni ha valami bajod van, bár nem hiszem, hogy ők önzetlenül segítenék a zenészeket.

2011. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha pl. el akarom küldeni külföldi kiadónak (csak mert itthon úgysem foglalkoznak vele), akkor nem ártana levédeni, ezért gondolom.
2011. júl. 29. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:

nem értem mit akarsz levédeni. a szerzői jogok alapból megilletnek.


levédeni pl technológiákat szoktak.

ha a zenéd irtózatosan egyedi valamiben, valami hangszerelésben vagy ilyesmi, akkor talán azt is le lehet védeni, bár itthon nem tudom, hogy van e ilyen.


ez a védjegy:

[link]


neked szerintem erre nincs szükséged. Amúgy a jogi szarokat a kiadó elintézi. Ez a dolga.

2011. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval a kiadó intézi, értem. Hát a szerzői jogra gondolok egyébként.
2011. júl. 29. 19:31
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként a szerzői KIADÁS az pontosan mit takar?
2011. júl. 29. 19:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Mikor éri meg jobban kiadóval és mikor zerzőivel kiadni egy anyagot?
2011. júl. 29. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:

A szerzői jogok valóban a mű keletkezésétől fogva megilletnek, ehhez külön eljárásra nincs szükség.

Érdemes egyébként az Artisjus oldalát (www.artisjus.hu) megnézned.

A szerzői kiadás azt jelenti, amikor a szerző saját maga, a saját költségén adja ki a művét. Esetedben pl. hogy kibérelsz te magad egy stúdiót, ha szükséges hozzáértő embereket... Tehát mindent te intézel, kiadó segítsége nélkül.

2011. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Stúdiót? Dehát az anyag már megvan.
2011. júl. 29. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó, ez csak példa volt, nem tudtam, hol tartasz. :D

Akkor stúdió már nem kell, nyilván.

A lényeg, hogy szerzői kiadásnál mindent magad csinálsz.

2011. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem kössz.
2011. júl. 29. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!