Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi az átfutási Idő A...

Mennyi az átfutási Idő A Gyámügynél "Az Átmeneti Nevelésbe Vételt" Illetően? (Lent)

Figyelt kérdés

16 Vagyok! Van egy becsületsértési Rendörségi ügyem! Régebben a rendörség megkereste a gy.üt. és vedelembe vettek! de pár hónap elteltével nem tartottam be őket, Nem jártam el azokra a helyekre ahová előírták (Értem ezt Magántanár és pszihológus) Július 25-én Volt egy felülvizsgálat (Esetkonferencia), És újra meg kérdeztek: El Tudom e vállalni azt hogy újra eljárjak azokra a helyekre: Én azt mondtam erre: Hogy Nem nagyon, mert multkoriban is 2 hétig tudtam csak meg állni! És erre csend lett Pár perc mulva közölték hogy "Elküldték a javaslatot! az átmeneti nevelésbe vételre! Továbbá még el akartak vinni számítógép elvonóra, mert sokat gépezem, de ezt is el utsítottam mert a gép a hobbim !

KB: mennyi időm van még?


2011. aug. 1. 00:06
 1/9 anonim válasza:
10...9...8...7....
2011. aug. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt így nem értem: ezek napok vagy hetek vagy hónapok!
2011. aug. 1. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló a visszaszámlálást akarta érzékeltetni; tehát azt, hogy nagyon kevés idő.


Ezt nem tudom pontosan mennyi; most próbáltam rákeresni, de csak azt találtam, hogy ha elrendelik, akkor azonnal. Tehát a kérdés az, hogy a javaslat benyújtásától számítva mennyi időt vesz igénybe az elrendelés.


Nem ismerjük a pontos körülményeidet, mert nagyon keveset írtál le. De amiket most olvastam, aszerint a szüleid nem biztosítják a megfelelő nevelési körülményeket, a testi, lelki és értelmi fejlődésedet nem segítik, pedig ez kötelező lenne. Ebbe beletartozik az is, hogy iskolába járj vagy magántanárhoz, ill. az is, hogy ha bármilyen orvoshoz kell járnod, akkor járassanak, hogy megkaphasd a megfelelő kezelést, segítséget.

Ha ennek te nem tudsz vagy akarsz eleget tenni, és a szüleid sem teszik meg a szükséges lépéseket, akkor az a kiskorú gyermek veszélyeztetésének minősül, ezért kell kiemelni a családból a gyermeket (jelen esetben téged).

Az átmeneti nevelésbe vétel azt jelenti, hogy nevelőszülőkhöz vagy gyermekotthonba kerülsz, ahol gondoskodni fognak rólad, és megteszik azt, amit kell: gyógykezelések, terápiák, taníttatás, stb. Tehát ez a te érdekedet szolgálja, ha már a szüleid nem képesek ezeket biztosítani.

A szüleid felügyeleti jogát megvonják, de kapcsolatot tarthattok.

Ha bővebben akarsz tájékozódni, keress rá Google-lal.

2011. aug. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi! ( A Javaslati Határozat Máma Maküldték)! Hát az az igazság hogy védelembe vettek annak idején és nem tartottam be pár szabályt és Felülvizsgálatot (Esetkonferenciát Rendeltek el) Bementünk! és meg mondtam őszintén hogy mely szabályokat nem tudom vállalni! És akkor már csak annyit mondtak hogy Rendben elküldjük az Átmeneti Nevelésbe Vételi Javaslatot!

Szüleim Elnézőek voltak, rám szóltak ugyan, de én nem mentem el sehová sem amit előírtak (Beleérve heti Magántanár, és pszichológus) De azt nem gondoltam volna, hogy ez ennyire komoly, és hogy eddig elfajul! Nem értettem annak az okát: hogy miért kell járni Pszihologushoz és magántanárhoz! Anyuékkal ugyan volt egykét veszekedés, ezek miatt! Ők meg próbálták, itt én vagyok a felelős!

Köszönöm Azért, Megpróbálok felkészülni! Ma hívták:anyut,

2011. aug. 2. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezeket már nagyjából leírtad a kérdés magyarázatához, de a kiegészítő infók miatt egy kicsit más a helyzet.


MOST nagyon figyelj: Gyorsan gondoljátok át még egyszer, és beszéljétek meg a szüleiddel!!! Ha van esély arra, hogy tegyél egy jó nagy elhatározást, hogy vállalod a szükséges dolgokat, és betartod az előírásokat, és ezzel a szüleid is egyetértenek, akkor VILLÁMGYORSAN irány az ügyintézőhöz, aki elküldte a javaslatot! Nyilatkozzatok, hogy átgondolva az egészet meggondoltátok a dolgot, újra megpróbáljátok, elhatároztátok, hogy betartjátok a szabályokat, stb. Ezért kértek még egy esélyt, még egy lehetőséget.


Biztos, hogy van fellebbezési lehetőség, legalábbis szerintem. Ha látják rajtatok, hogy komolyan gondoljátok, akkor biztos segítenek. Ugyanis gyereket a családból kiemelni tényleg csak akkor szoktak, ha veszélyeztetve van, mint fentebb írtam.

Szóval gondold át még egyszer, és dönts!

Azért írtam most ezeket, mivel írtad, hogy a szüleid próbálkoztak, csak hát eredménytelenül; és te meg nem gondoltad, hogy ez ennyire komoly.


Ebből az a tanulság, hogy máskor tessék előre gondolkodni, felelősséggel; meg kell tanulnod ezt is, hiszen 2 év múlva nagykorú leszel!


Szóval, gondold át, és ha úgy érzed, képes vagy rá, akkor gyorsan intézkedjetek!

És ha sikerül, akkor aztán tényleg tarts be minden előírást!!!


Utána meg írhatnál, hogy hogyan döntöttél; ill. ha megkerestétek az ügyintézőt, akkor mit sikerült intézni, azaz mi lett a dolog vége.


Sok szerencsét!

2011. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet Fellebezni, semmit nem lehet tenni: Azt mondták hogy már késő, mert akkor azért hívtak be esetkonferenciára hogy megkérdezzék és még 1 esélyt akartak adni! csak sajnos nem éltem vele! De szerencsére nyertem egy kis időt! Mivel Sok a gyerek, Szeptemberig itthon maradok! többet nem árulhattak el, időröl anyit mondtal csak: Hogy szerintük Fél év, de lehet 1 év is! mert akkor lesz újra felülvizsgálat!
2011. aug. 14. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelentkezhettél volna már hamarabb is; azt hittem, a telefon után rögtön vittek...


Az azóta eltelt közel két hétben jártál orvosnál? Betartottad, amit lehetett?


Nem hiszem el, hogy nem lehet fellebbezni. Jelentkezz mielőbb, légy szíves.

2011. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megkaptam a privátodat, válaszoltam is.

Folytassuk úgy, ok?

2011. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Privátban Folytatjuk!
2011. aug. 14. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!