Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg eltörlik a munkanélkül...

Tényleg eltörlik a munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés
Szóval hallottam valami ilyesmit, hogy most akartnak valami ilyesmit megszavazni hogy eltörlik ezt a 28500 Ft-os szociális támogatást. Ez most igaz vagy sem? Polgármesteri hivatalban tudnának erre válaszolni?
2011. aug. 4. 14:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
18%
nagyon rémélem hogy eltörlik.
2011. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
A 400e Ft egy cigány családra egy kicsit soknak tűnik, látván a sok cigány putrit. Igaz én nem néztem utána. Arról hallottam és biztosan így is van, hogy a segélyeket a vajda és az erősebb cigány csoportok elveszik a szerencsétlenebbektől.
2011. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%
kolopele, te mint segélyekből élő hogy mondhatsz ilyet? Miből vennél akkor kannás bort?
2011. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

"Nos, Kolopele, van használható ötleted? Én megköszönöm, ha tudsz valami jó, kivitelezhető megoldást ajánlani."


Kolopelének ötlete? Ne bomolj már! Szerinted akkor segélyből élne és egész nap netezne, ha ötletei is lennének?

2011. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Én mint segélyből élő. Ez a nap vicce eddig számomra. Esetleg neked is elküldjek egy linket, hogy lásd mit tud egy ember csinálni ha nem csak siránkozással tölti az idejét? Azért egymillió feletti segélyről még nem hallottam, ahogy ez a 400 ezer forintos támogatás a cigányoknak is nagyon sántít. Ja, most látom nincs engedélyezve az e-mailod, addig nem tudok küldeni neked linket. Nagyon tetszik hogy aki nekem reagál az mind 100 százalékban ad hasznos válaszokat a többség szerint. Hiába, aki megmondja egyenesen a véleményét és főként az igazságot, azt nem sokan szeretik.
2011. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A szociális támogatás nem munkanélküli segély.


Jelenleg van:

Álláskeresési járadék (aminek az összege a keresettől függ)

Álláskeresési segély (90 napig, havi 31500 forint)

Ezeket a munkaügyi központ folyósítja

Van Bérpótló juttatás (régebben RÁT, még régebben szociális segély), amit az önkormányzat folyósít (java részben az államtól erre kapott pénzből)


Szeptember 1-től lerövidül az álláskeresési járadék ideje és csökken a maximálisan adható összeg, valamint megszűnik az álláskeresési segély.


"Álláskeresők támogatása, keresetpótló juttatás


1991. évi IV. tv. Minimum* Maximum

Álláskeresők járadéka (ÁJ)

I. szakasz (folyósítási idő fele, max. 91 nap) 1991. évi IV. tv. 26.§ (5) bek.

járulékalap 60%-a, legalább a jogosultság kezdő napján hatályos minimálbér 60%-a:

46.800,-Ft/hó

1.560,-Ft/nap járulékalap 60%-a, legfeljebb a jogosultság kezdő napján hatályos minimálbér 120%-a:

93.600,-Ft/hó

3.120,-Ft/nap

Álláskeresők járadéka (ÁJ)

II. szakasz (hátralévő idő, max. 179 nap) jogosultság kezdő napján hatályos minimálbér 60%-a:

46.800,-Ft/hó 1.560,-Ft/nap

Álláskeresők segélye (ÁS)

1991. évi IV. tv. 30.§ a minimális bér 40%-a:

31.200,-Ft 1.040,-Ft/nap"

[link]

és [link]

2011. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

Akik azt akarják, hogy töröljék el, azok bújjanak ki anyuci és apuci se.ggéből, és jöjjenek rá arra, hogy nem véletlenül van fél millió munkanélküli. Anyám 1 éve keres munkát, a bátyám 2 éve. Nem találtak még.

Az összes jövedelmünk apám nyugdíja és a támogatás. Mondanom se kell, elég szarul élünk.


Én is munkát keresek, és abba kell hagynom az egyyetemet, amit a saját ösztöndíjamból fizettem. Ez van.


A ti seggetek meg legyen továbbra is szép fényesre nyalva, ti mocskos szívtelen barmok.

2011. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

kolopele:Te egy retardált köcsög vagy.

Mondhatod hogy kezdjen valamit ne sírjon mindegyik mond már egy hogy rupotlanul mit tegyenek.1fillérel nem lehet céget alapítani stb stb stb.Meg ahogy olvastam te se magadtól vagy gazdag hanem hogy egy cég felkarolt.Különben te is havi 100-200 ezerért güriznél és nem tartanál el belőle (asszem 4et írtál) 4gyereket meg gondolod a nagy káródnak még a befűtésere sem lenne elég.


Amúgy meg a munkanélküli segély nem ingyen van ha 20évig dolgozol azt mindig fizeted tehát menjenek az anyukba ha én 20évig dolgozom és a közösből sokallnak nekem vissza adni 9 hónapot ami idő alatt annyit kapok hogy ne haljak éhen.(nem adózom de melózom de a semmire nem fogok és vagyok hajlandó fizetni)

2011. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges trágárkodnod. Engem nem felkaroltak, hanem pénzt adtak ahhoz hogy nagy üzletet csináljak nekik is és magamnak is. Az hogy két világszínvonalú technológia van a hátam mögött, az nem felkarolás műve. Most is ugyanúgy megcsinálnám, mint régen. Ahhoz hogy "felkaroljanak" , meg is kell mutatnod mit tudsz. Nagyon sokat dolgoztam már 49 éves koromra, nem kell engem a munkáról kioktatni. Köszönöm
2011. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként te ál kolopele, hamarosan végleg eltűnsz innen.
2011. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!