Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem jár neki segély,...

Miért nem jár neki segély, miért várják el, hogy eltartsak egy embert és mi közük a következő adatokhoz?

Figyelt kérdés
Férjem nagybátyját 1 hónap fizetetlen szabira küldte a munkahelye.Segélyt akart kérni de mivel többen lakunk ezen a címen,ezért be kell írni mindenki keresetét és még a ház M2-ét is.Viszont,ha beírjuk akkor nem jár semmi.
2011. aug. 7. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért küldték fizetetlen szabira?
2011. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg,hogy azt beírni,hogy külön háztartásba vagytok.

Mi is anyámhoz kényszerültünk költözni és nem kell anyámat beírni ,ha segélyt kérünk.

Lakcinműnk ugyan az.

2011. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Én is voltam hasonló helyzetben, úgy oldottam meg, hogy másik lakcímre jelentkeztem be. Nincs a rokonságban üres lakás, vagy alacsony jövedelmű egyedülálló?
2011. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egy főre jutó jövedelmet mindig úgy számolják ki, hogy összedobják az egy háztartásban élők bevételeit. Azzal sajnos nem számol a törvény, hogy akik egy lakásban élnek, azok nem feltétlenül vannak vagyonközösségben is, sokszor csak a lakhatást nem tudták másképp megoldani.
2011. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert nincs munka és nincs sok szabia.Mondtam,hogy külön háztartásban élünk és igaz,hogy anyósom is itt él,de semmi közöm az ő pénzéhez.Azt mondták,hogy nem számít amíg 1 lakcímen vagyunk :-( Egyébként betegszabin vagyok,anyósom egyedülálló anya.Tehát nekünk is megvan a magunk baja.Miért várják el,hogy eltartsunk egy embert,azért mert itt lakik?
2011. aug. 7. 20:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Most olvasom,hogy az egy háztartásban élők adatai kellenek.(Mint írtam mondtam nekik mindent).Viszont,ha beírjuk,hogy 200M2-es a ház,akkor ezen megint borulnánk és ezt kifogásolnák.
2011. aug. 7. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
1 hónap rohadtul megoldható mindenhol, mire esetleg kapnál is valamit, bőven eltelik 30-45 nap + a jogerőre emelkedése a segélyről döntő határozatnak.
2011. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!