Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Első éves jogászként milyen...

Első éves jogászként milyen írott sajtóból/szakmai lapokból kellene tájékozódnom most és a jövőben?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 07:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem első éves JOGÁSZ HALLGATÓ. sry :)
2011. szept. 26. 07:50
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem a jogszabály módosításokat kellene nyomon követned, a napi politikai, gazdasági dolgokkal tisztában lenned. A Magyar Közlönyben jelennek meg az előbbiek, a gazdasági, politikai "újdonságokat" elismertebb napilapokból, hetilapokból
2011. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Politikai hírekre mi szüksége van egy jogásznak?

Én jogot végeztem, és nem figyelem a politikát, csak az adózás fog érinteni.

Ha jogi szaklapokra gondolsz, azt az anyagi jogászoknak, találták ki, akik tudományos tevékenységet végeznek.

Nem nagyon fog kelleni az sem.

A szakdolgozat írásánál elég lesz bemenni az OGY Könyvtárba és átolvasni azt a sok mar-haságot, amit összeírtak mások.

2011. szept. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha már most elkéred az államvizsga tételsort és előre magolsz, hogy az egyetem vége után még ne kelljen 3 évet ráhúznod, hogy leállamvizsgázz, mint nekem.

A KJK-kerszöv dvd jogtárából figyeld a jogszabályváltozásokat. Adózás kell majd, de attól függ, hogy hol kapsz állást, lehet, hogy azt sem kell tudnod.

Én elhagytam a pályát már, megbántam, hogy jogot tanultam, jobb lett volna angol tanárnak menni.

2011. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Senki nem várja el, hogy politizálj, de a világ dolgaival illik tisztában lenni. :) (Persze ez nem csak a joghallgatókra vonatkozik.)

Én is jogot végeztem, semmi különös "tájékozódásra" nem volt szükség azon kívül, amit egy felnőtt ember amúgy is tudni szokott az őt körülvevő világról.

De ha te eddig nem követted a híreket egyáltalán (semmi baj, van ilyen is), akkor most pl. kezdj el olvasni egy újságot, vagy nézd meg a Híradót, esetleg hírportált... De ezt nem kell erőltetni, a korral úgyis jön. :)

2011. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most kezdted? Hát nem akarlak elkeseríteni, de majd rájössz, hogy örülsz, ha megtanulod, amit kell, nem még tájékozódj. Majd mikor minden aktuális jogról szóló tárgyból mondják novemberben, hogy amúgy a januári vizsgára ez már nem lesz hatályos, de mégis ezt kell megtanulni, aztán mikor februárban a következő félév anyaga mellé elvárják, hogy visszamenőleg tanuld át azt, amiből két hete vizsgáztál, csak már akkor sem volt hatályos, hanem van helyette más, és mindezt nem egy tantárgyból, akkor ha még van időd tájékozódni, akkor kérdezd meg újra. :))


Addig is élvezd ki a jogtörténeti tárgyakat, azok legalább pár száz éve nem változtak.

2011. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... Nálunk a római jog tankönyvet évente újraírják, és mindig közlik, hogy a régi már nem jó. :P
2011. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem évente, de pár évente kicsit "kiegészítik" de a régi is jó, csak különben nem lehetne eladni. nyilván nem a 10 kiadással azelőtti, de érted, azért nem úgy van, az első féléves megtanult anyag fele hatályát veszti és újra kell tanulni a második félév mellé. :D
2011. szept. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mi is csak nevettünk, mikor közölték, hogy hogy megváltozott tavaly óta a római jog. :P
2011. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a sok rendszerszolgáló jogászocska és ügyvédecske inkább tanulmányozza az Arany-bullát és a Szent Korona Tan-t, mert még szüksége lesz rá.
2011. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!