Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerek örökölheti halálom...

Gyerek örökölheti halálom után az adósságom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 10:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%
Hogy bír valaki egyáltalán adósságot csinálni? Ezt sosem értettem.
2011. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha csak adósságot örökölne, akkor nem örököl, és kész. Főleg, hogy az örökséget vissza is utasíthatja, az a legtisztább (ha tényleg egy szál Ft-ot sem örököl egyébként).

Ugyanis csak a "pozitív" örökrész erejéig lehet adósságot örökölni, ahogyan fentebb is írják. Pl. 10 millió Ft adósság + 5 millió Ft örökség = az 5 milliót elveszíti, mert azt le kell róni a tartozásba, de nem fog még 5 millióval tartozni. (Ilyen esetben is érdemesebb visszautasítani az örökséget, mert akkor semmi esélye nincs a hitelezőnek veled szemben, más esetben meg próbálkozhat, és perelhet, még akkor is, ha neked van igazad).

2011. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Fanny1885 válasza:
0%
Nem is értem a válaszokat!! Már hogy a viharba ne lehetne adósságot örökölni? Ha Apámnak lenne 5 millió tartozása mondjuk egy bank felé és nincs más örököse csak én akkor nekem kell visszafizetni. Ennyi! Mit gondoltok,majd mindenki sírba viszi magával az adósságát és ezzt majd hagyják? Szép is lenne...
2013. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Utolsó te nagyon buta vagy :D Nem tudom minek szólsz hozzá olyan kérdéshez, amiről fogalmad sincs...
2014. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!