Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóautómatát hogy lehet...

Parkolóautómatát hogy lehet kijátszani, vagy van valamilyen jogszabály ami kibúvót biztosít a fizetés alól?

Figyelt kérdés

Általában becsületes vagyok, és ha a parkolási díjakat valóban a tömegközlekedés fejlesztésére fordítanák még azt is mondanám hogy kifizetem. De az hogy ezért a rengeteg pénzért semmit nem kap az ember (útburkolati jeleket képtelenek felfesteni, télen takarítani, stb...) és persze a BKV a pénzből nulla ft-ot. kap.


Lényeg: nem akarok fizetni a városon belüli parkolásért, undíró amit a parkolási cégek csinálnak.


Tud esetleg valaki olyan pénzérmét amit 100-asnak néz az automata?


Az is felháborító, hogy ma Mo-n a 200-as pénzt nem fogadja el...


Ne gyertek azzal hogy ki kell fizetni. Ti is tudjátok hogy a befolyt pénzből valakinek BMW-je lesz, új busz sose.


Van BKV éves bérletem is, tehát nem a lógós típus vagyok...


2011. okt. 11. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress olyan helyeket, ahol nem kell fizetni és sétálj egy kicsit.
2011. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"befolyt pénzből valakinek BMW-je lesz" A világ igazságtalan. Ez ellen nem tehetsz, amennyiben elkapnak a hamis 100 -as okkal még jól meg is büntetnek. Nem fogja érdekelni a hatóságot, hogy neked mi tetszik és mi nem. Szóval ha jót akarsz áll be a sorba és fizess vagy szervezz tüntetéseket. Ott előadhatod a nézeteidet a világ igazságtalanságáról.
2011. okt. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell autóznia belvárosban.
2011. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Járj segédmotorral és nem kell fizetned a parkolásért.
2011. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van BKV bérleted, akkor állj meg valahol a kintebb, ahol nem fizetős a parkolás. Én is úgy szoktam, ezeknek a nyomorultaknak egy fillért nem fogok fizetni (főleg, hogy még akkor sem biztos, hogy nem büntetnek meg).
2011. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az automatát sehogy ellenben a parkolóőrt igen ...

A rokkantkártya már a múlté ??

Nos akkor RENDSZÁMCSERE.

Persze ez kajak bűncselekmény.

Típus és színazonos "talált" rendszámot fél perc alatt cserélhetsz a parkolóhelyen.

A hátsót elég,előre matricát egyszerűbb.

Amíg le nem buksz - ingyen parkolhatsz.

Ha viszont rajtakap a rend éber őre akkor "csalás", "egyéni azonosító meghamisítása" és "hatóság félrevezetése" címeken 1-3 évig tartó LETÖLTENDŐ szabadságvesztés a bónusz a bíró/nő hangulatától függően.

Ahogy érzed ...

:p))

2011. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlati tanácsot nem tudok adni, de elviekben teljesen egyetértek veled! Olyanért fizetsz, amiért SEMMILYEN ellenszolgáltatást nem kapsz. Ez a legalizált zsarolás már nekem is régóta csípi a szemem!


Azért az érdekelne, hogyan büntetnek meg egy (vagy több) hamis százas miatt...

2011. okt. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, nem "zsarolás", mondjuk inkább lehúzásnak!
2011. okt. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma az országban sok lopás van, stb. de szinte minden olyan esetben amikor fizetsz, akkor azért ilyen-olyan formában kapsz valamit. Most tekintsünk el attól hogy mennyit fizetsz be és mennyit látsz viszont, de az elv az az, hogy a közösségnek befizetett pénzből (nevezzük mondjuk adónak) te mint egyén ilyen olyan formában visszakapsz valamennyit.


A parkolásnál viszont törvényileg le van írva, hogy a KÖZ által biztosított területet a parkolócég ellenszolgáltatás nélkül használja, és mindenféle szolgáltatás nélkül pénzt szed be. A beszedett pénz pedig JOGILAG IS körülvan bástyázva sosem fog bekerülni a közösségi kasszába, és te mint egyén azt soha többet semmilyen formában sem fogod viszontlátni.


Külföldön a beszedett pénz nagy része tömegközl. fejlesztésre megy, így is kényszerítve az embereket a tömegközl. igénybevételére. Ha így menne nálunk is, egy szavam sem lenne.


Felháborítónak tartom azt a sz*rrágást amit a parkolócégek művelnek (nem mindegy hol veszel matricát (másik automata, másik terület már büntetnek is meg), ha 1 perccel később érsz a kocsihoz az érvényes cetlivel, már b*nak is meg, neked kell utána rohangálni az irodába, stb...


Az is kiakasztó hogy a legkisebb fizethető egység 15 perc. Mi van ha 4 perc alatt befejezem a dolgom? Miért fizessek sokkal többet azért amit igénybe sem veszek?


És ami ezen a héten történt, az végleg kicsapta nálam a biztosítékot. Mennyi egy óra? 400. Melyik az az érme amelyikből a legtöbb van forgalomban? Igen, a 200as, amit ma Mo-n nem fogad el az automata. Felháborító. Az is kemény hogy az sms-es fizetésért plusz díjat vonnak le.


Köszi a válaszokat. Alapvetően BKV-val járok, és igen, messzebb teszem le ahol ingyenes, és utána BKV-zgatok odáig meg vissza, így tul. képpen autóval nekem ugyanannyi az út mint egyébként simán bkv-val :P


Viszont néha itthon teszem le, mert éjfélkor mondjuk már nem szívesen metrózgatok, buszozgatok.

Azt már megint csak halkan jegyzem meg, hogy normális helyen ha van éves bérleted, akkor mondjuk bizonyos kedvezményeket kaphatsz a parkolásból, stb...


Ma betettem a kocsit a magán fizetős parkolóba, ahol 950/nap (12 óra) és normálisan bántak velem, ha késel 5 percet nem fognak aránytalan mértékben megb*ni. Bármit elfogadnak, tudnak visszaadni. A 12 órán felüli plusz órák kedvezményesek. A parkoló legalább sorompóval van védve, igaz hivatalosan nem őrzött és felelősséget nem vállalnak, de azért mégis...

Hát kb. ezt tartom normális hozzáállásnak. Ebben az esetben sokkal szívesebben fizetek mert legalább nem a köz területet használják, hanem a saját területükön van a parkoló.


Köszi mindenkinek

2011. okt. 12. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!