Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akár az unokák is örökölhetik...

Akár az unokák is örökölhetik a hiteltartozást?! Ez olyan mintha visszamennénk az időben, mondjuk a földesurak korába.

Figyelt kérdés

Így is eléggé meghatározza egy ember életét a családi háttér, de ezzel a "lehetőséggel" nagyon nagyon igazságtalan szituációba kerülhetnek akár olyanok is, akik még meg sem születtek!


Én biztosan nem fizetném a szüleim tartozását, na nem azért mert hibáztatnám őket, de akkor már inkább lelépnék egy olyan országba, ahol a "magyar" bankoknak és hatóságoknak nincsen hatásköre:) Ekkora igazságtalanságot nem tudnék elviselni! Most komolyan, semmi közöm nem lenne hozzá, nem is értem, hogy lehetséges ez?!


2011. aug. 23. 19:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2011. aug. 23. 19:21
 2/12 anonim ***** válasza:
Örökölni csak akkor lehet, ha hivatalos nyilatkozatoddal beleegyezel az öröklésbe. Ez lehet tartozás és jószág is.
2011. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

"Így is eléggé meghatározza egy ember életét a családi háttér, de ezzel a "lehetőséggel" nagyon nagyon igazságtalan szituációba kerülhetnek akár olyanok is, akik még meg sem születtek!"


Senkinek sem tartottak gépkarabélyt a tarkójához, hogy írja alá a hitelszerződést.


Én biztosan nem fizetném a szüleim tartozását, na nem azért mert hibáztatnám őket, de akkor már inkább lelépnék egy olyan országba, ahol a "magyar" bankoknak és hatóságoknak nincsen hatásköre:) Ekkora igazságtalanságot nem tudnék elviselni! Most komolyan, semmi közöm nem lenne hozzá, nem is értem, hogy lehetséges ez?!"



Dehogynem fizetnéd. :)

Nincs ebben semmi igazságtalanság. Vagy ha úgy gondolod mégis akkor adj kölcsön egy milliót és majd én igazságosan nem fizetek neked. :)

2011. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Egy unoka pl. is csak dologi adós, azaz a hagyaték erejéig örököl, azaz megörökli a hitellel terhelt házat, mivel részletet nem tud fizetni, akkor elvész az ingatlan.


A részleteket azonban a bank nem kérheti tőle, hisz adósként a hitelszerződésben nem szerepelt.


Hajléktalan lesz, de mást nem követelhetnek tőle, nem kell visszafizetnie a jelzálog alapú kölcsönt.

2011. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Tartozást továbbra is csak az örökség erejéig lehet. Ha a tartozás nagyobb, akkor tulajdonképpen nem örökölsz semmit, de a fennmaradó tartozást sem.
2011. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Eddig is örökölhettél adósságot.


Ami változás, hogy az a hitel, amit felvett valaki 10 évre, és fizeti 5 éve, kb. semmivel se lett kevesebb, hála a gyenge forintnak.

Az árfolyamrögzítés után a többség nem tudja majd kifizetni a kétszer-háromszor akkora törlesztő részletet, ők a hitel futamidejének hosszabbítását kérik. Tehát 10 év helyett 20 évig fizethet, ugyanarra az X összegre.


Ha még mindig nem érted, nézd meg, hogy alakult az államadósság. Most kb. ezt akarják elérni: a lakosság rabszolgasorba döntése a cél.


Kedvencem a panelprogram...ha már tehermentes a panellakásod, akkor ideje rá jelzáloghitelt felvenni, hogy sz.r, semmit se érő műanyag ablakra, és könnyen rothadó, pénznyelőnek sem utolsó szigeteléseket rakass a külsejére, ellenkező esetben akkor lesz a rezsid, hogy beledö.glesz.

2011. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

19:28 kiegészítés


Ha vki ma adósként nem tud fizetni, a büntetés, hogy a háza elvész. Ekkor a bank elárverezteti, de előbb elviszik az összes ingóságot.

Az árverezés után befolyó összeget levonják a tartozásból.

Ha marad még tartozás, tehát abból az összegből amit annak idején a banktól felvett, akkor az adóstól azt is továbbra is kérik részletenként.

Amit nem tudok az csak annyi, hogy egy chf alapú hitelnél árverezés után is ingadozik-e a részlet, de szerintem igen, továbbra is emelkedhet vagy csökkenhet.


Hajléktalan lesz és még adós is marad a maradék pénz erejéig.

2011. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
19:23, "válaszod" tökéletesen haszontalan, nem a kérdésre adott, és még rosszindulatú is. Itt a hangsúly nem azon van, hogy én mit fizetnék vissza (amúgy nem vagyok ilyen helyzetben szerencsére mi nem kaptunk lakáshitelt, így most 40-ért fizetek albit - ma már nem bánom). Hanem azon, hogy ha a szüleimnek lenne devizatartozása, akkor én úgy gondolom, hogy ahhoz nekem semmi közöm! Az ő döntéseikért hogyan lehetek én felelős? Illetve nem világos az sem, hogy akár a fizetésemből is tilthatnának adott esetben, ha tegyük fel a lakást már elvették volna és a szüleim már nem élnének?
2011. aug. 23. 23:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 20:25, tehát ha én tartozom és nem tudok fizetni, elveszítem a lakást, ami ha nem fedezi a tartozásomat, akkor továbbra is törlesztenem kell, pl. letiltathatnak a fizetésemből mondjuk a nettóm 50%-áig. Viszont, ha tegyük fel nem veszítem el a lakást, végig tudom fizetni a törlesztőm, de mondjuk meghalok (mivel 40 évre nőtt a futamidő...), akkor a gyerekem örökölheti a hitelezett lakásomat és fizetheti tovább, amit ha nem tesz meg, akkor elveszíti a lakást, viszont tőle már nem tilthatnak le pénzt, hiszen nem is szerepelt a hitelszerződésben. Jól értem legalább nagyjából?:)
2011. aug. 23. 23:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Én így tudom, jól érted.

A hagyatékba belekerül negatívum és pozitívum és ha marad pozitívum, akkor jól jár az örökös, mondjuk unoka.

Hagytékban jártas közjegyzőtől kérdezd meg, hogy elárverezett ingatlanból fennmaradó törlesztőrészletet valóban beszámítják-e a hagyatékba. Hiszen a hagyatékba bekerülhet ingatlan is, szóval, mivel nem azon volt a hitel, akkor furcsa lenne, ha az is elveszne. Szerintem csak az ingóság vész el.

2011. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!