Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akár az unokák is örökölhetik...

Akár az unokák is örökölhetik a hiteltartozást?! Ez olyan mintha visszamennénk az időben, mondjuk a földesurak korába.

Figyelt kérdés

Így is eléggé meghatározza egy ember életét a családi háttér, de ezzel a "lehetőséggel" nagyon nagyon igazságtalan szituációba kerülhetnek akár olyanok is, akik még meg sem születtek!


Én biztosan nem fizetném a szüleim tartozását, na nem azért mert hibáztatnám őket, de akkor már inkább lelépnék egy olyan országba, ahol a "magyar" bankoknak és hatóságoknak nincsen hatásköre:) Ekkora igazságtalanságot nem tudnék elviselni! Most komolyan, semmi közöm nem lenne hozzá, nem is értem, hogy lehetséges ez?!


2011. aug. 23. 19:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A hagyatékot egészében visszautasíthatod, akkor nem örökölsz semmit: se passzívát, se aktívát.

Ha nem utasítod vissza, terhet akkor is csak a hagyaték erejéig örökölsz, tehát legrosszabb esetben 0-ra jön ki.


(Ugyanakkor nagyszülőtő esetében az öröklési sorrendben először a gyerekei állnak, tehát a te valamelyik szülőd, és az ő testvérei. Unoka akkor lép a helyükre, ha ők meghaltak.)

2011. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szóval járkáltam az interneten:


[link]


A hagyatékba bekerül pozitívum és negatívum.

A hitellel terhelt ház is pl., aztán gondolom arról kérdeztél, hogy árverezés után mi lesz.


A fennmaradó tartozás is a hagyatékba kerül. Azt olvastam, hogy elvileg a hitelező az első és nem az örökös, tehát ami neki kell, akár másik ingatlan is ha jól értem, azt mind elveheti.


Az örökséget viszont nem kell átvenni.

2011. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!