Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Télleg kevesebb lesz a minimál...

Télleg kevesebb lesz a minimálbér szeptembertől?

Figyelt kérdés
úgy hallottam netto 40. ezer Ft környékét szavazott meg a kormány
2011. aug. 28. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Csak a rezsi kétszer annyi egy emberséges lakásnál, és még nem is ettél abban a hónapban!


Ez a törvényjavaslat egyszerűen képtelenség!

2011. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy a javaslat képtelenség, de hol érdekli azokat, hogy tudsz-e enni meg rezsit fizetni??Azokat csak az érdekli, hogy minél többet spóroljanak, akin csak lehet!

Egyébként nem hallottam ilyesmiről, szerencsére!

2011. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tényleg egy genyó a kormány ha ilyet kitalál.Még kevesebb a pénz és több a rezsi,,miből? :(
2011. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg. Fidesz kormány van.
2011. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogyha egy egyszerű 3-4 mondatos szöveget tudnátok értelmezni, akkor fizetésetek is valamivel több lenne. De ez csak tipp. Minimálbér csökkentésről szó sem volt, sőt még pár ezer ft-os emelés is elképzelhető. A ~40 ezer forint a közmunka program minimuma.
2011. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Elméletben inkább emelés lesz. Gyakorlatban viszont csökkenni fog a fizetés az adóreformok miatt.
2011. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen a hír igaz részben én is hallottam róla. Ez a minimálbér csak a közmunkásokra vonatkozik ők fognak január 1-től bruttó 58 000 Ft-ot kapni. Aki most kezdi el a közmunkát szeptember 1-től az is már ennyit kap. Ez durván nettó 45 000 Ft. Aki 4 órásban végez közmunkát az ennek az összegnek a felét fogja kapni azaz nettó 22 000 Ft körül.
2011. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
És nem utolsó sorban aki olyan közmunkát végez amihez szakképesítés szükséges pl: irodai munkás, valamilyen gépkezelő az a bruttó 78 000 Ft-ot fogja kapni. Igazából ez a közmunka program a segélyezési rendszert fogja felváltani. A kormány ezzel próbálja leplezni a munkanélküliséget. Van egy bizonyos keret a közmunkára. De ha a fizetést csökkentik több embert tudnak alkalmazni tehát kevesebb regisztrált munkanélküli lesz. Az ingyen segély pedig állítólag meg szűnő félben van. Lakástámogatási rendszer fogja felváltani ami egyben vagyonvizsgálattal is jár. Ezt lehet igényelni albérlet támogatásra, fűtésre, víz, és villanyra.
2011. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Milyen jogon gondolják azt egyesek, hogy a közmunka nem "normális" munka és nem illeti meg a teljes minimálbér a közmunkást??!!A közmunkás talán nem úgy sepri az utat, nem úgy pucolja a krumplit, mint a határozatlan ideig szerződtetett dolgozó?!!

Nos, én voltam közmunkában dajka, tehát elmondhatom, hogy ugyanazt csináltuk, sőt, többet, mint az állandó dolgozók.Mert amíg az állandós dajkák folyamatosan bent ültek a seggükön a csoportban , az óvónő mellett , addig mi a piszkos munkát is elvégeztük a konyhában, meg az udvaron.Háromszor annyit dolgoztunk, mint ők, mi mégis "csak" közmunkások voltunk. Szép!!...

Persze a negatív megkülönböztetés onnan ered, hogy állambácsi jól tudja, milyen sok a segélyre szoruló munkanélküli, így kreált egy viszonylag jól zsarolható rabszolgaréteget.Akivel jól jár az állam is, a munkáltató is, csak maga a dolgozó nem látja egy szemernyi hasznát sem, mert kérdem én, mi értelme van annyi pénzért robotolni, ami még a segély összegét sem éri el????!Ez ma magyarország és még egyesek csodálkoznak, ha utálja valaki!A közmunkát eleinte még viszonylag tűrhetően megfizették, amíg elakarták fogadtatnia birkákkal, de most már csak egyetlen célja van:az ingyen munkaerő és mivel nincs ellene nagy tiltakozás, így még többet próbálnak lenyomni az ember torkán!Nem csodálom, hogy sokan visszautasítják a közmunkát.Ép eszű ember nem fogja lyukas fillérekért aláztatni magát!Ami itt közmunka néven megy, az egy nagy szégyene az országnak!

2011. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Megteremtik az ígért egymillió munkahelyet, közmunkában, negyedére csökkentett minimálbérért.Így kell ezt csinálni magyar módra?És a dolgozónak ezen hol lesz a haszna?

Ha még ezt is lenyomhatják a magyar torkán, akkor tényleg mehetünk a vágóhídra!

2011. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!