Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha interneten előre utaltam...

Ha interneten előre utaltam valamiért, és nem kaptam meg, amiért fizettem, akkor az egyén aki átvert, az büntethető?

Figyelt kérdés

Nem vatera, olyan jellegű mint az apróhírdetések, stb.

Mellesleg csak egy nevem van meg a bankszámlaszám, a bankba meg a bankszámlaszámhoz tartozó személyről nem mondanak el semmit ugye?


2011. aug. 29. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem, de a rendőrségnek kötelesek kiadni.

Szerintem menj be a legközelebbi rendőrörsre, és jelentsd fel.

Esetleg ugyanott adj fel hirdetést, hátha mást is becsapott, és nem csak te fizettél előre. Ebben az esetben a rendőrség is jobban odafigyel.

2011. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nehéz tenni bármit is, nevet valóban nem adnak ki.

Akkor van némi esélyed, ha: az összeg meghaladja a 20000Ft.-ot (ebben nem vagyok biztos), és van email levelezésed a tranzakcióról, van utalási bankszámlaszámod.

Azt hiszem ez kell minimum egy rendőrségi feljelentéshez.

2011. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És kap is érte valamit? Mármint vissza kell fizetnie? vagy börtön?
2011. aug. 29. 17:48
 4/14 mokkacsino ***** válasza:

Börtönt nem valószínű , hogy kapna. Bár ha milliárdos csalásról van szó ... Bár úgyse. :)

Az értéktől függően büntető vagy polgári per lehet belőle. Szerintem. És a végén kötelezhetik a megfizetésre.

2011. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2011. aug. 29. 17:53
 6/14 KJUsul ***** válasza:

Interneten vásárolni bármit, még boltokból is rizikós. Én például egy 512MB-os VGA kártyát vettem aminek a fényképe és a leírása is azonos típusról szólt, csak épp amikor kiszállították már egy 128MB-os volt a számlán és a csomagban. Egyet tehettem: a GVH-hoz fordultam. Már csak azért is mert a cég ÁSZF-e arról szólt, hogy az ő felelősségük semmi, csak a pénzt szedik be.


Azóta tanultam az esetből, nem veszek interneten semmit. Kéz alól meg pláne nem. Tekintsd tanulópénznek az esetet...

2011. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az előttem szóló szerint, bebuktam az összeget, és a feljelentésnél sem tennének semmit a rendőrségen? Másik kérdés, ha feljelentem és az, aki átvert csak annyit mond,hogy oda adta a cuccot, akkor mivan?:D
2011. aug. 30. 13:16
 8/14 anonim ***** válasza:

"Interneten vásárolni bármit, még boltokból is rizikós"

Nem rizikós, ugyanis shopos vásárlásnál minden indok nélkül 8 napon belül jogod van visszaküldeni az árut, igaz bukod a szállítási költséget. Ez a kockázat, több nem.

Erről, éppen azért, hogy ne lehessen senkit látatlanban becsapni így szól a törvény..,.

2011. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De tesznek, akkor, ha megvannak azok az információk, amelyek alapján megtehetik.

"Másik kérdés, ha feljelentem és az, aki átvert csak annyit mond,hogy oda adta a cuccot, akkor mivan?:"

Az, hogy azt neki bizonyítania kell valamivel.

Mivel Te nyilván nem személyes átvételt kértél és utaltad a pénzt, erről van bizonylatod, különben kp.-vel fizettél volna átvételkor, neki minimum egy postai feladóvevényt kell bemutatnia, amely a Te címedre szól...

2011. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor büntethető ,vagy tanuló pénz?
2011. aug. 31. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!