Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem írják rá a babahordo...

Miért nem írják rá a babahordozókra hogy újszülöttnek csak fél óráig lehet használni? Szerintem ez már fogyasztóvédelmi kérdés!

Figyelt kérdés

Sokan nem tudják, én sem tudtam, de szerencsénk volt, valahogy úgy jött ki a lépés,hogy keveset volt benne, és én is valahogy éreztem hogy nem tuti.

Viszont babakocsikat is úgy adnak el,hogy hordozóval újszülöttnek is használható. Sokan ezt készpénznek veszik, és már rakják is bele a picit,pedig nagyon káros. Legutóbb is láttam 2-szer egymás után ilyen babakocsit,amiben tolták a picit. Újszülöttekről van szó, de a néhány hónaposnak sem olyan igazi. Namármost, fél óra alatt oda-vissza + séta nem lehet megcsinálni.

Adják el, de legalább ne csak azt írják,hogy újszülött kortól,hanem hogy fél óra után kapja ki, ha nem is ebben a stílusban.

Engem felháborít.


2011. jún. 8. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
En csak az autoban emeltem meg a hordozot mert igy konnyebb volt bekotni. Amikor rakapcsoltam a babakocsira akkor leengedtem viszintes helyzetbe. Neha kivittem a konyhaba a hordozoba mert szeretett nezelodni de ahogy elaludt benne egybol viszintes helyzetbe raktam a hordozot.
2011. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem írják rá,de nekünk a szülésfelkészítőn elmondták,hogy a hordozó legyen hordozó és ne órákon át legyen benne a gyerek a gerince miatt. A babakocsit gyártók úgy gondolják,hogy ez milyen szuperpraktikus segédeszköz az anyukáknak.
2011. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyártók feltételezik, hogy az anyukák miylen szuperül tájékozottak. Pedig nem, mert senki nem mondja el nekik.

Mert az lenne a funkciója a babakocsira tehető hordozónak, hogy ha autóval mentek valahová, és megérkeztetek, akkor a babát ne kelljen felébreszteni, hanem hadd aludjon, és így lehet ébresztés nélkül a babakocsiba tenni.

De én is nagyon sok anyukát látok így. Pl. az egyik szomszédunknak 2 babakocsija van, egy átfordítható tolókaros, vízszintesig dönthető, és egy olyan amire rá lehet tenni a mózest, a sportrészt és a hordozót. Hát anyuka ez utóbbit használja-hordozóval. Mindig. Pedig tehetné a másik babakocsiba, vagy a mózeskosárba. Rossz nézni, ahogy szegény baba görnyedten fekszik/ül benne.... :S

2011. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

19:11-es vagyok.

Amúgy nekünk is olyan babakocsink van, amire rá lehet tenni a hordozót, de szinte nem is használtuk a babakocsin. Csak az autóban, meg mikor már próbálkozott ülni a baba, akkor többször beletettük.

2011. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ú, én teljesen ki vagyok akadva. Nekem nagyon furának tűnt, hogy egy hordozóban bele lehet tenni egy újszülöttet, de a barátnőim megnyugtattak, hogy mindenki ebben viszi haza a kórházból is a babákat, és ha az van ráírva, hogy újszülötteknek is jó, akkor az biztos úgy van, mert a kisgyerekeknél komolyan veszik ezeket a szabályokat nagyon, különben akár be is lehetne perelni őket.

Nekünk 7 hónapos a kisfiúnk, és mi sajnos nagyon sokat hagytuk benne, mert sokat bukott, és mivel a hordozó rátehető a babakocsira, hónapokon keresztül azzal sétáltunk, sőt otthon is benne töltött napi körülbelül másfél órát, a bukás miatt, meg abból jobban tudott nézelődni is. Ma megkérdeztem egy dévényes gyógytornászt, ő is mondta, hogy nem szabad sokáig benne hagyni :(

2011. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!