Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves vagyok és megfújattak...

16 éves vagyok és megfújattak a rendőrök. Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Tegnap egy kicsit berúgtunk, de nem annyira borzasztóan. Megfújattak a rendőrök az utcán, arra nem emlékszem mennyit fújtam, aztán elkérték a személyimet. Azt mondták, hogy semmi probléma, majd küldenek valami papirt haza. Milyen papirt küldenek, büntetésre kell számitani?

Ja, amúgy Szlovákiában lakom.


2011. szept. 10. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha nem vezettél és nem a nyílt utcán fogyasztottad semmi problémád sem lehet belőle.
2011. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem szoktam az utcán inni... Mégis milyen papirt fognak küldeni? Pénzbüntetés?
2011. szept. 10. 11:31
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Megfújattak???


Engem meg megszívattak!!!


:-D Pedro

2011. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
De lehet belőle baj, mert még nem vagy 18. Ha már lennél 18, akkor ha nem vezettél, nem az utcán ittál és nem randalíroztál, akkor nem lehetne baj, de mivel még csak 16 vagy, nem fogyaszthatnál alkoholt. Szülő/gondviselőt fogják értesíteni.
2011. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És ha nem adom oda nekik a papirt amit küldenek, akkor mi van?
2011. szept. 10. 11:40
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Semmi, ne legyél betojva. :-)


Jogilag SEMMI következménye nem lesz. Legrosszabb esetben is csak a szüleidet értesítik róla, hogy tudják, hogy fiacskájuk mivel tölti az idejét, de ennél többet nem fognak tenni.


Ha pedig nem adod át az értesítést, akkor nem lesz átadva... Ennyi.


Pedro

2011. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Elküldik postán az egész éves papírhulladékot, ami az irodájukban halmozódik. A szlovák rendőrök így szoktak trollkodni, nem tudtad?
2011. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Inkább küldenék a papirhulladékot vagy elhasznált wc-papirt mint valami büntetést :DDD A szlovák rendőrök amúgy eléggé gyökerek, szeretnek kötekedni.. Nem értem, miért kell ebből problémát csinálni, pénteken tele van a város holtrészeg fiatalokkal, nem én voltam az egyetlen.. Nem lehetséges, hogy el fogják felejteni?
2011. szept. 10. 11:50
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Látom itt mindenki Szlovákiában jogi szakértő.:)

Kérdező mi nem tudjuk Szlovákiában milyen szabályok vannak, és ott mi az eljárás, lehet értesítik a szüleidet a dologról, az hogy ennek ott van-e egyéb következménye nem tudni.

2011. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy küldenek valamit, hogy rajtakapták a gyereküket ittasan az utcán, de amúgy nem sértettél törvényt(Magyarországon nincs korhatára az ivásnak), büntetés nem lesz.
2011. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!