Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves vagyok és megfújattak...

16 éves vagyok és megfújattak a rendőrök. Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Tegnap egy kicsit berúgtunk, de nem annyira borzasztóan. Megfújattak a rendőrök az utcán, arra nem emlékszem mennyit fújtam, aztán elkérték a személyimet. Azt mondták, hogy semmi probléma, majd küldenek valami papirt haza. Milyen papirt küldenek, büntetésre kell számitani?

Ja, amúgy Szlovákiában lakom.


2011. szept. 10. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A Szlovák parlament szigorította a fiatalkori alkoholfogyasztás tilalmát.


Szlovákiában minden 18 év alatti személynek tilos alkoholtfogyasztania.

15 évesnél fiatalabb személynek 21:00 óra után, csak is szülői kisérettel léphet be olyan helyekre ahol szeszes italokat is felszolgálnak.

A törvény betartását a települési önkormányzatok felügyelik.


Büntetés a gondviselőnek: 33.19 Euro

2011. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
Semmit sem fognak küldeni. Alkoholt ihatsz bármennyit, csak ne közterületen tedd.
2011. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez hol történt, Szlovákiában?

Mert akkor azokkal a válaszokkal, amik Magyarországra vonatkoznak, nem érsz semmit.

Nem egyformák a jogszabályok a különböző államokban.

2011. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja, hát igen, ha Szlovákiában történt az eset, akkor szerintem egyértelmű, hogy valami szlovák oldalon kellene próbálkoznod, mert lehet, hogy ott mások a szabályok, lehet, hogy ott nem ihatsz pl. 18 éves kor alatt.
2011. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Pfff, mert ha behivatnak nekem végem van...
2011. szept. 11. 15:27
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
most legyek szemét és írjam azt, hogy nem tudom mi lesz, de ha annyira nagy fiú vagy, hogy inni tudtál, akkor annyira is az vagy, hogy vállald érte a felelősséget :D?
2011. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fiú :D
2011. szept. 21. 21:24
 18/18 anonim ***** válasza:
ejj akkor lááány :D
2011. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!