Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek a terménylopás/fal...

Mit tehetek a terménylopás/falopás ellen? Kerítés nem állítja meg őket. Fogalmuk sincsen milyen kárt tudnak ezzel okozni. Mit tehetnék? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Itt már csak a vadászat segítene! De sajna erre nincs lehetőség, a törvény szigorúan bünteti azt ki megpróbálja erőszakkal is megvédeni tulajdonát! Marad a kényszerű tűrés, de meddig? Márciusnam másfél millió értékű fát loptak el, szinte tarrá vágták, erdőm egy részét! Pedig havonta kijárok ellenőrizni, de hiába minden!Na ezért lettem "cigányimádó", szeretem is őket! Legutóbb disznót akart ellopni két ork, egyiket sikerűlt elkapni, fennakadt a kerítésen, na annak eltörtem a lábát és csuklóját, nem mert feljelenteni, de azóta állandóan fenyegetnek, lehet hogy ez lesz a végzetem. Hogy miért nem lehet összefogni, miért fosnak sokan a csürhétől nem tudom?
2011. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretném tudni a megoldást. Évek óta nekem a kerítésem bontják ki, kényelmesen belépve leszedik a szőlőt, gyümölcsöt. A drótkerítést tönkreteszi, helyrehozhatatlanul. Az idén sikerült meglepni a két ismeretlen férfit amikor egy szatyor szőlőt szedtek. Azt mondták miért sajnálom tőlük, lefényképeztem őket de mit tehetek? Hova vigyem a képet?

És ez nem kiskert, hanem városban, kertes ház. Saroktelek, 20+40 méter masszív 2m magas kerítés kellene de ezt félmillióból nem úsznám meg.

Én is tanácstalan vagyok.

Mozgásérzékelős kamera? A bíróság nem fogadja el bizonyítékként. Gyalázat ami ebben az országban van...

2011. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A megoldás: drüt helyett kő vagy tégla, legalább 2 méter magasan + szögesdrót, ami ugye nem olcsó mulatság...
2011. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doboszoli ***** válasza:
81%

Szöges deszka.

Belelépett? Bocs ottfelejtettem az építkezéskor. Magánterület.

2011. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erdőt körberakni szögesdeszkával? Neked is elmentek otthonról!
2011. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:
84%

A kertre gondoltam, a gyümölcsösre okoska!

Ráadásul működik a dolog.

2011. nov. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 terményes ***** válasza:

.... Van olyan párt amelyik megoldást igér....

Szavaz rá !

2013. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Két-három kaukázusi medveölő, majd elcsócsálgatja szépen a tolvajokat
2015. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!