Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » GYES-en vagyok a kisfiammal,...

GYES-en vagyok a kisfiammal, aki január 2. -án lesz 2 éves. Ha teherbe esnék, kirúghatnának a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Állítólag ezt akarják bevezetni,igaz ez???Terveznénk a második babát,de félek ha betelefonálok a munkahelyemre,hogy terhes vagyok ismét,megköszönnék az eddigi munkámat..........
2011. szept. 29. 14:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
(17:09 vagyok. Sem anyuka, sem vállalkozó nem vagyok. Többször kerültem már olyan helyzetbe, hogy pici cégről lévén szó, nekem kellett több heteket ledolgozni zsinórban, mert a kismama állította, hogy még visszajön, csak most görcsöl(kamu volt), de ekkor meg akkor már jön, ne vegyünk fel mást. Aztán jött két napokat és kilencet meg tizenegyet megint nem. A végén mi mondtuk, hogy írasd már ki magad inkább légyszi. Nem haragszom rá, törvény adta joga volt erre. Ugyanúgy, mint nekünk arra, hogy ne vegyünk fel házas 26-28 körüli nőket. Mindenki a saját érdekeit nézi, kár is kiakadni ezen. 25N)
2011. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kedves Kamumail!


Én sem a GYES miatt akarok szülni,meg,hogy itthon meresszem a valagamat!!!!!!!!!(már bocsika)

Hanem azért mert ha visszamegyek dolgozni és pl.3-4 év múlva szeretnénk tesót a fiamnak,nem is biztos,hogy teherbe esem.Elmúlok addigra 30 éves és nagyon jól tudom,hogy 30 éves kor után milyen kockázatok vannak(vetélés......stb.).Az sem biztos,hogy rögtön teherbe esem.Inkább most szeretnék még szülni,mint írtam,nem vagyok híve a nagy korkülönbségnek.

Amúgy én ismerek olyat aki inkább tanul,minthogy dolgozni menjen.Élősködik a testvérén,a háztartási dolgokba be nem segít,úgy él ott mintha hotelban lenne.......stb.Szóval tudom,hogy milyen emberek vannak.

Amúgy mindenkinek köszönöm a válaszát!!!!!!!!!!!

2011. szept. 30. 11:06
 13/13 A kérdező kommentje:

Még annyit akartam írni,hogy nem is biztos,hogy vissza szeretnék menni a Kórházba,mivel 12 órában dolgozunk.Se hétvége,se ünnepnap,mész mikor rád esik a beosztás.Azért írtam,hogy valószínűleg elvégzek egy tanfolyamot.Nem áll szándékomban 12 órában dolgozni két kis gyerek mellett,nem arra akarok haza esni,hogy fürdik és fekszik le a gyerek aludni.Otthon alig lennék mert ami van mostanában a Kórházban.......katasztrófa.Találkozgatok azért a kolléganőkkel és mesélik,hogy mi megy bent.Ez a munka annak való akiknek nagyobbak a gyerekei(mint a kolléganőim többségének),nem kis gyermekes anyukáknak.

Én megtapasztaltam a 7 év alatt az ápolónői munkát és köszönöm szépen,elég volt.Fiatal vagyok még mást is kipróbálhatok.

Bár,ha nem sikerül mégsem teherbe esnem a GYES alatt,visszamegyek,de nem 12 órás munkabeosztásba.Megkérem az ápolási igazgatót,hogy adjon olyan helyet/osztályt ahol nem 12 órában dolgoznak.Aztán majd kiderül,hogy lesz-e olyan hely.

2011. szept. 30. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!