Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell ahhoz cselekednem,...

Hogyan kell ahhoz cselekednem, hogy a munkahelyemről kirugjanak? Hogyan érhetném el azt minél gyorsabban, hogy végkielégítéssel tudjak elkerülni a cégtől? Tudom, furcsa kérdéssel fordulok tanácsért.

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy más terveim vannak a jövőre nézve, de a jelenlegi cégnél már 6 éve dolgozom. Nem szeretnék felmondani, ha már ennyi éve itt vagyok, mert akkor ugyebár nem kapok végkielégtést és ráadásul még a felmondási időt is nekem kellene kifizetni, ha nem akarom ledolgozni. Ami jár az, jár, szóval,hogy nekem már két havi végkielégtés járna, ha nekem mondanának fel. Arra a pénzre szükségem is lenne a jövőt tekintve. A kérdésem tehát,hogy hogyan érhetném el azt minél gyorsabban, hogy végkielégítéssel tudjak elkerülni a cégtől?
2008. okt. 26. 21:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha van erre valakinek valami tapasztalata, praktikája, jótanácsa, jogi hozzáértése, kérem írjon valamit. Jelenleg ezt a megoldást látnám a legszerencsésnek jelenlegi helyzetemben.
2008. okt. 26. 21:05
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat év munkaviszony - korrekt vezetés esetén - megalapoz egy közös megegyezést.

Ha a cég rúg ki, azért, mert "rászolgáltál", akkor az rendkívüli lesz. Ott meg nem jár semmi. Neked nem éri meg.

2008. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Na, hát igen, ez az. Pont az volna a kérdésem, hogy hogyan kell ahhoz viselkednem,hogy a cég rúgjon ki, de arra azért figyelve,hogy nehogy átessek a ló másik oldalára és nehogy rendkívülivel mondjon fel, mert akkor ugye nem kapok semmit. Én a végkielégítésemre pályáznék, de nem tudom hogyan kell.

Igen, hallottam már olyat,hogy közös megegyezés esetén esetleg meg tudnak egyezni valamilyen összeg kifizetésében, de mivel törvény azt nem írja elő, hogy közös megegyezésnél bármit is fizetni kéne ezért leginkább arra tudok gondolni, hogy egy közös megegyezés esetén maximum annyit tenne az én érdekemben a cég, hogy elengedi a felmondási időt, de azt is csak ugye azért, mert azt törvény írja elő. És akkor megintcsak üres zsebbel távozhatnék hat év munkaviszony után. Vagy történt már valakivel ennek ellenkezője?

2008. okt. 27. 05:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai magyarországon végkielégítésre pályázni merész dolog! Leginkább olyankor adnak, ha leépítés miatt rúgnak ki enbereket.


Ha viszont kölcsönös megegyezéssel mész el, akkor csak a főnöködön múlik, hogy a felmondásiidőt le kell dolgoznod, vagy sem! Ha elküldenek 60 nap felmondási idővel, amit nem kell ledolgozni, akkor kb. annyit kapsz, mint a végkielégítésed, csak két részletben.

2008. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

"A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg."


Bocs, de szerintem esélyed sincs a végkielégítésre! Ha a viselkedéseddel vívod ki a felmondást, akkor az rendkívüli lesz, akkor pedig nem jár! Leépítés vagy megszűnés esetén járna.

2008. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig azt mondom, hogy hat év munkaviszony megalapoz már egy közös megegyezést. Itt nem egy-két évről van szó!

De ha mindenképp akarsz végkielégítést, akkor egyezz meg a vezetőséggel. Állapodjatok meg abban, hogy megszüntetitek a munkaviszonyod, és a felmondás esetén járó végkielégítésed felét fizessék ki neked. Ez is lehet egy kompromisszum - több, mint a semmi, megszűnt a munkaviszonyod, jutott is, maradt is.

2008. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Betegedj le, de vigyázz, ha a munkaadód bebizonyítja, jogy direkt csináltad bajba kerülhetsz!
2008. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van annak akik azt mondják, esélyed sincs, pláne ilyen sunyi gondolkodással, már ne is haragudj!

Törvény szerint, ha felmondanak neked azionnalival, mert nem megfelelően végezted a dolgodat,kirugattad magad, nem jár semmi!

Közös megegyezés esetén a munkáltató saját hatásköre, hogy ad -e vagy sem végkielégítést.

Jobb, ha előbb megtalálod a következő konkrétumot állás ügyben, aztán benyujtod a rendes felmondásod.

2008. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Ha pénzre van szükséged, minek akarsz elkerülni a cégtől?

Végkielégítés csak olyankor jár, ha leépítés vagy a pozíciód megszüntetése miatt küldenek el a cégtől, ha te adsz bármilyen okot a menesztésre, akkor nem.

2008. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartok én is, hogy gondolom nem egyszerű úgy eljönni a cégtől, hogy bármiféle péntösszeget kapjak. Nem hóbortos jókedvemben akarok eljönni a cégtől, hanem mert egy másik országban szeretném folytatni az életem a párommal együtt. De persze lehet, hogy elfelejthetem ezt a dolgot, hogy a cégtől bármiféle összeget is reméljek. Valószínüleg az lesz, hogy felmondok közös megegyezéssel és kérvényezem a felmondási időtől való eltekintést. És a végén még örülhetek, hogy még nekem nem kell fizetnem esetleg a felmondási időre eső összeget. Hát fájó szívvel hagynám ott a céget, de néha nagy lépéseket kell tenni az életben. Nem haszonszerzésből vagy puszta szórakozásból kérdeztem én ilyet. Sunyi meg semmiképpen nem szertnék lenni.
2008. okt. 28. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!