Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróság útiköltségtérítés?

Bíróság útiköltségtérítés?

Figyelt kérdés
Hol találok olyan oldalt, ahol meg tudom nézni, hogy tanunak km-ként mennyi útiköltség térítés jár?
2011. okt. 13. 06:45
 1/6 anonim válasza:

kilométerenként??? szerintem kérj számlát a jegyről.

ha kocsival vagy, nem tudom.

nem vagyok jogász, de egy számla hasznos lehet..

2011. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kell számla, azt mondták, elég ha megmondom a km-t és ők beszorozzák.
2011. okt. 13. 08:33
 3/6 A kérdező kommentje:
autó
2011. okt. 13. 08:33
 4/6 asmosys ***** válasza:

A tanúnak joga van arra, hogy az utazással és a megjelenésével felmerült költségeit, kiadásait a bíróságtól igényelje.


Igényelhet:


a.) útiköltséget:

Ebben az esetben a lakóhelyéről (tartózkodási helyéről) a kihallgatás helyére való utazással és a visszautazással ténylegesen felmerült és igazolt költségeket kell megtéríteni. Ez a személyvonat 2. osztály, villamos, autóbusz jegy ára, gépjármű üzemanyag-fogyasztása és a parkolódíj, külföldről történő érkezés esetén repülőjegy lehet, amiket jegy átadásával igazolni kell.

Ha ugyanarra a kihallgatásra több tanú egy gépjárművel utazik, az útiköltséget csak az egyikük esetében lehet megtéríteni.


b.) szállásköltséget:

Ha a tanú kihallgatása olyan időpontban kezdődik, amikor a kihallgatás napján az odautazásra az éjszakai órákban (23 óra és 5 óra között) kerülne sor, a tanú részére az elszállásoláshoz igénybe vehető kereskedelmi vagy fizetővendéglátó szálláshely költségét meg kell téríteni, ha azt számlával igazolja.


c.) ellátási költséget

A tanú részére ellátási költséget kell fizetni, ha a tanú szállásköltség megtérítésére jogosult vagy lakóhelyéről (tartózkodási helyéről) a kihallgatás helyére való utazás és visszautazás, valamint a kihallgatás együttes időtartama egy napon belül a 6 órát meghaladja. Az egy napra eső ellátási költség a nyugdíjminimum 3 százaléka. Ez most 855,-Ft.


d) munkából kiesett időre távolléti díjat

A távolléti díjat alkalmazottak esetében a Munka Törvénykönyve alapján a munkáltató köteles kifizeti. Aki nem ilyen munkaviszonyban áll, például egyéni vállalkozó és ezt igazolja, óránként a nyugdíjminimum 1,5 százalékával megegyező összegű költségtérítés illeti meg. /428,-Ft/óra/

A felsorolt költségeket kiskorú vagy az állapotánál fogva önállóan megjelenni nem képes tanút kísérő személy részére is meg kell téríteni.

2011. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de engem az érdekelne, hogy 1 km-ért hány forintot adnak pontosan!
2011. okt. 13. 14:23
 6/6 asmosys ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne de hasonlóan számolhatnak mint a céges elszámolásnál.

Autó típusa, km fogyasztás + avulási összeg, ami pár ft /km

itt egy képlet, nagyságrendileg talán segít /xls/

[link]


Talán jön valaki aki tudja pontosan.

2011. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!