Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek akkor ha nem...

Mit tehetek akkor ha nem kívánom igénybevenni az egészségbiztosítást, és nem is akarom fizetni?

Figyelt kérdés
Mikor fognak már gondolni azokra az egészséges emberekre, akik feleslegessen pumpálják az orvosokat, mivel tudatossan és teljesen egészségesen élnek.
2009. ápr. 30. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató vonja le tőled. Ha nincs munkáltatód, neked kell fizetned. Szerintem nagy felelőtlenség nem igénybe venni akkor is, ha egészséges vagy, mivel ha pl baleset ér téged, behajtják rajtad a kórházi számlát, ami többszázezer forint is lehet. Ha jól tudom kötelező fizetni, mivel ez egy közös kasszába megy, tehát a te általad befizetett pénzből másokat is ellátnak. Ha sokan nem fizetnék "nekemnemlehetsemmibajom" elven, akkor nem jutna azoknak sem, akinek szüksége van rá...
2009. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet lemondani róla, kötelezően kell fizetned, viszont kötelezően kapod is. Így nem fordulhat elő, mint amerikában, hogy 60 ezer dollárért varrják vissza a levágott ujjadat. Úgyhogy inkább addig örülj amíg nincs több biztosítós rendszer...
2009. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ebben igazatok van, engem csak az zavar, hogy úgy tűnik én fizetem az alkoholisták, dohányosok, hedonisták felelőtlen életvitelük álltali gyógykezelésüket. Továbbá a szükséges műtéteket kivéve, csak tüneteket kezelnek.
2009. ápr. 30. 21:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem mondhatod azt, hogy nem fizeted, mert kötelező... És nem tudhatod, hogy mikor lesz probléma az egészségeddel. Lehet, hogy jövő héten elüt egy autó, és utána bizony szükséged lenne a biztosításra.
2009. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A társadalombiztosítás egy közös kockázatközösség, és mint ilyen, nyilván ráfizetés az egészségesnek, és nyereség a betegnek. De az egészséges életmód sajnos nem garancia arra, h' sosem lesz semmi bajod. Akkor meg lehet, h' két nap alatt többet költenek rád, mint amit idáig befizettél. Én tíz éve dolgozom és fizetem a tb-t (havi 20000,-Ft körüli összeg), ehhez képest sosem voltam táppénzen, és háziorvosnál is csak a terhesség alatti kötelező EKG-n. Szüléssel együtt nem költöttek rám többet 200000,-Ft-nál, ehhez képest jóval több, mint kétmilliót betettem a kasszába. De lehet, h' holnap elüt egy kamion, vagy jövő héten kiderül, h' rákos vagyok, és akkor nézelődhetnék. Egyébként a hatályos törvények alapján legálisan nem teheted meg, h' nem fizetsz, mert ha nem vagy biztosított vagy ellátásra jogosult valamilyen jogcímen, akkor is kell fizetni havonta pár ezer forintot. Más kérdés, h' ezt nem lehet ellenőrizni, mert magadnak kell bejelentkezned az adóhivatalban, és csak akkor buksz le, ha megjelensz az ellátórendszerben.
2009. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez nem teljesen így van, mert az adóhivatal már megtalált, és be is fizettem amit kell, (visszamenőleg is). Amúgy tartom magam annyira, hogy ha valamiért nem fizetek azt nem veszem igénybe, ez olyan lenne mintha lopnék a boltban. Egyébként ismerem az öngyógyítás módszereit is.
2009. ápr. 30. 22:28
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem igaza van a kérdezőnek. Ha eldönthetem pl., hogy vegyek-e egy kockázatos részvényt, vagy autóba üljek-e stb., akkor azt miért nem dönthetem el, hogy az egészségügyi ellátásomra kötök-e biztosítást, és ha igen, akkor mifélét és kivel. Én pl. legkevésbé se szeretnék a velejéig korrupt és pazarló magyar állammal semmiféle biztosítást kötni és különösen nem olyan szolgáltatásra, amit a magyar kórházak nyújtanak.


Az sem igaz, hogy teljesen a vak véletlenen múlik, hogy pl. rákos leszek-e vagy sem. Ez igenis nagyban függ az életmódtól, meg a genetikai örökségtől, ami a megelőző egy-két generáció életútjából nagyrészt kikövetkeztethető.

2009. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Örülök hogy vannak még öntudatosan gondolkodó emberek ebben az országban, ahol az emberek elvesztették az önbecsülésüket.
2009. ápr. 30. 23:04
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
A kötelező tb fizetés nem öntudat, hanem morál kérdése. Jó lenne, ha nem néznéd hülyének azt, aki nem próbál meg adót csalni. Más országokban hivatalosan nem létezel, ha nincs érvényes társadalombiztosítási számod, mert az az azonosítás alapja mindenhol. Bár ez nyilván nem hat meg. Mindenesetre gratulálok a génállományodhoz és a rendkívül tudatos életviteledhez. Rákérdezhetek? Negyven felé közelítő, táplálékkiegészítőkkel házaló, spektrumról tájékozódó férfi vagy, gyenge helyesírással?
2009. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem fogok többet kaját venni, mert az áfa úgyis a politikusok zsebébe megy. Inkább éhenhalok.

Nem fogok többet biztosítást fizetni, mert az úgyis a politikusok zsebébe megy. Inkább kifizetem az autóbalesetem utáni 800 000 forintos számlát.

Nagyjából ez a színvonal.


Barátom, honnan tudod, hogy lesz-e bármiféle bajod? Úgy hogy sose fogsz az utcára kimenni? (amúgy otthon is a fejedre eshet a csillár) Ha pl. fejedre esne a csillár, nem engednéd magad kórházba vitetni, mert szarok a magyar kórházak? Aztán ha bevisznek, majd csodálkozol a számlák miatt? Jah és a tb nem fizetése jóformán adócsalás, mivel ez inkább egy közös kassza, nem biztosító.

Nekem mindegy...Aki hülye...

2009. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!