Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek akkor ha nem...

Mit tehetek akkor ha nem kívánom igénybevenni az egészségbiztosítást, és nem is akarom fizetni?

Figyelt kérdés
Mikor fognak már gondolni azokra az egészséges emberekre, akik feleslegessen pumpálják az orvosokat, mivel tudatossan és teljesen egészségesen élnek.
2009. ápr. 30. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom, hogy az előző dörgedelmek nekem szólnak-e (ápr. 30. 22.52). Ha igen, akkor elmondanám, hogy mivel nekem hazai viszonylatban kiugróan magas legális jövedelmem van, valószínűleg sokkal többet teszek be az eü. és mindenféle egyéb kasszába, mint ők együttvéve. És ezt nem tartom helyesnek, mivel attól, hogy több a jövedelmem, nem vagyok betegebb. Sok más ország van, ahol nincs kötelező eü. biztosítás (USA, számos gyengén fejlett ország), és nem hinném, hogy ott ettől erkölcstelenebbek vagy hülyébbek lennének az emberek. Talán én sem vagyok tök hülye, csak számolok, mérlegelek, és úgy látom, hogy nekem ez az egész nem éri meg. És fenntartom azt is, hogy nem kívánok kockázatközösséget vállalni részeges és egyéb önpusztító alakok százezreivel.
2009. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
Függetlenül attól, hogy te egészségesen élsz, még érhet olyan baj, amiről te nem tehetsz, pl. elüt egy száguldozó a zebrán... szóval butaság lenne nem fizetni, mert ha olyan baj ér, akkor nem látnak el, vagy ha ellátnak, kőkeményen kifizettetik veled.
2009. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Én azért a fejlett Amerikát nem hoznám fel ide.

Amikor azt mondhatják,hogy bocs,de ez a kezelés túl drága és kockázatos hát inkább halj meg.

Vagyha a szülőnek nincs biztosítása,akkor a gyerek egy drágább és komplikáltabb műtétnél lesegethet.

Hát én ezt nem kívánnám Magyarországra.

2009. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Bárkinek szüksége lehet orvosi ellátásra, bármikor!

Ezt nem lehet tudatosan kiszámítani!

Aztán azok reklamálnak a legjobban, akik nem akartak fizetni.

2009. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Abban van valami, hogy például a fizetendő jutalék ne tisztán jövedelemalapú legyen, hanem vegyen figyelembe olyan dolgokat, mint példul szűrővizsgálatokon való megjelenés. A lakásodra sem fizet a biztosító, ha nincs megfelelő zár az ajtódon, pláne, ha magad gyújtod fel szándékosan.
2009. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!