Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan hogy zajlik egy...

Pontosan hogy zajlik egy szembesítés?

Figyelt kérdés
El lehet utasítani egy szembesítést? Ha az egyik fél nem jön el, van következménye? Engem kihallgattak korábban, lett egy 7. oldalas jegyzőkönyv, kaptam egy idézést, és az van beleírva, hogy 10-kor lesz egy kihallgatás, 1-kor pedig szembesítés. Minek hallgatnak ki még egyszer egy 7 oldalas jegyzőkönyv után? És miért vagyok tanunak megnevezve, amikor én tettem a feljelentést? Nem inkább sértett vagyok? És ha azóta már kevésbé emlékszem az eseményekre, és véletlen 11.-e helyett 12.-ét mondok, élből elkönyvelik, hogy hazudok?
2011. okt. 16. 13:17
 1/1 tetris ***** válasza:
100%

A szembesítéskor egymással szemben álltok. Te elmondod az állításodat, belenézve a másik fél szemébe. Ő pedig reagál. Vagy beismeri, vagy nem. A szembesítést arra találták ki, hogy vannak olyan emberek, akik a másiknak a képébe nem tudnak hazudni, és elvörösödnek, vagy dadogni kezdenek, vagy bármi más módon elárulják, hogy nem mondanak igazat. Ez ált. a nyomozati szakaszban szokott megtörténni. Mivel te magad vagy a sértett, neked semmilyen retorziótól nem kell tartanod. Ez alól csak az a kivétel, ha valakit megrágalmazol, pedig az illető ártatlan.

Ha nem vagy biztos valamiben, akkor inkább fejezd ki úgy magad, hogy "emlékezetem szerint" ez és ez történt. Vagy "ha nem csal a memóriám", akkor így és így volt.

2011. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!