Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségen a szembesités...

Rendőrségen a szembesités hogyan zajlik? Lehet oda vinni tanukat is a szembesitésre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 08:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Súlyos fenyegetésről lenne szó.
2010. júl. 30. 08:37
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem olyan mint a filmeken.

Nincs különszoba, tükrös üvegfal.

Beállítanak kb. 2m-re a sorfaltól,(a tettes mellé kihoznak pár rabot az előzetesből) és szemtől szemben rá kell mutatnod.

Aztán megkérdezik, biztos vagy-e benne, majd megkérnek, menj mégközelebb, aztán még egy kicsit...

Kb. 20 cm-re van az ujjad hegye az orrától a végén és megkérnek, mondd, hogy "ő volt az" a szemébe nézve.


Sajnálom, ha kiábrándító voltam, de ezt velem így csinálták mint tanúval/sértettel. Csoportosan elkövetett súlyos testi sértés elszenvedőjeként.

Ennél körülményesebb eljárást nem hinném, hogy indokolna akár egy halálos fenyegetés is.

2010. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Leültetnek. Leraknak elég egy bazinagy tükröt. Szembesítenek magaddal. Bejön egy cig*nyrendőr és ezt mondja neked 3 órán keresztül: Eszt kell csinálnyje!?

Aztán megvernek és mehetsz haza:)

Én már voltam szembesítésen (szerintem az volt) pofáncsaptam egy illetőt azért mert..... Kis asztal egyik oldalán én ülte a másik végén a kivertfogú pajtás. Hát nem sok dolgom volt 4 órán keresztűl csak ezeket mondtam (ügyvéd javaslatára): nem emlékszem, nem tudok válaszólni; Miért nem tud? Mert zavarodott lelki állapotban vagyok:). A delikvens majdnem bögött, a rendörök legszivesebben fejbelőttek volna. Dehát x ezt mond y=azt mondok, tanu nincs bizonyíték nincs. Szevasz tavasz, élem életem:)

Még az is lehet perelni kellett volna eljári szabálytalansáért:)

2010. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szembesítés azon a lélektani törvényszerűségen alapszik, hogy az emberek valótlan állításukat nem tartják fent, ha azt a másik – ellenkezőjét állító – személy szemébe kell mondani, vagy legalábbis speciális testi reakciókat produkálnak (nem néznek a másik szemébe, elpirulnak stb.). A törvény szerint, ha a terheltek, a tanúk, illetőleg a terhelt és a tanú vallomásai egymással ellentétesek, az ellentétet szükség esetén szembesítéssel lehet tisztázni. Ennek során a szembesítettek a vallomásukat egymással élőszóban közlik. A szembesítést jegyzőkönyvezik. A jegyzőkönyv felvétele és a rendőri eljárás során észrevételt, indítványt tehetsz, azaz kérheted, hogy további tanúkat hallgassanak meg. Te magadtól nem vihetsz senkit sem a szembesítésre.
2015. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!