Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tanulhatnék önvédelmet? 17L

Hol tanulhatnék önvédelmet? 17L

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Önvédelmi körökön :) Nagyon érdekes, hogy szeretnél önvédelmet tanulni. Elmondod, hogy miért érdekel? Mit érzel a témával kapcsolatban?


18/F

2011. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hoppá, most veszem észre, hogy nem épp a megfelelő helyre írtam a kérdést...:D

Egyébként a kérdésedre válaszolva, azért szeretnék valamennyi önvédelmet tanulni, mert nagyon sok olyan esetről lehet hallani hogy védtelen/fegyvertelen embereket támadnak meg vagy csak szimplán kifosztják őket, mert nem tudnak visszatámadni. És ha el tudnék sajátítani pár ilyen mozdulatot, már kevésbé félnék, ha mondjuk egyedül kellene végigmennem az utcán sötétben.

Na persze nincs garancia arra, hogy így nem támadnak meg, de talán ha valahogy sikerül egy pillanatra eltérítenem a figyelmüket és el tudok futni:)

Te jársz esetleg ilyesmi helyre?:)

2011. okt. 16. 15:04
 3/16 anonim ***** válasza:

Semmi gond, velem is előfordult már, hogy rossz helyre tettem fel a kérdést.

Érdekes, amit mondasz. Nem járok ilyen helyekre, de tetszik ha valakit érdekel az ilyesmi, mivel az erőszakmentesség híve vagyok.

Ismerőseid próbáld körbekérdezni, hogy tudnak-e ilyen csoportot a környéken. Valószínűleg még versenyek is vannak.

Egy osztálytársam egyszer hasonlót érzett mint te most, bár Ő sportolási céllal keresett önvédelmi kört. Végül az ismerősei ajánlották be egy jó helyre. Rájött, hogy remek szabadidős elfoglaltság és nagyon élvezi.


Mindig ilyen önálló vagy egyébként? :)

2011. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát igen azért részben az is benne van, hogy jobb kondiba kerüljek, mert a suliban hát... jó mondjuk mellette szoktam futni, de hát azért egy kis edzés még rámfér:)

Hát azért mindenben nem vagyok önálló:D Néha elég döntésképtelen vagyok... de egyedül is boldogulok általában^^

2011. okt. 16. 16:00
 5/16 anonim ***** válasza:

Te nagyon ügyes vagy :) Kevés lányt ismerek, akit érdekel az ilyesmi.


Mi zavar meg, amikor döntésképtelen vagy? Mit hiányolsz ilyenkor?

2011. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem azért, de mi a halál az az "önvédelmi kör" ekkor baromságot még életembe nem halottam (nem sértésként mondom, de ilyen kifejezés nem létezik). Ha önvédelemben használható dolgokat akarsz tanulni akkor egy harcművészetet keress bár nehéz dolgod lesz hazánkban minőségi oktatást találni. Egy jó harcművészet viszont megfelelő idő után nagyon jól jön utcai komolyabb támadások esetén mivel alapfilozófiájuk, hogy a harcos a csatamező elvesztette a fegyvereit és körülötte fegyveres ellenség van. Vannak bizonyos önvédelmi rendszerek pl krav maga ami ezt azt összelopott különböző harcművészetekből és összehányta és jó nagy pénzlehúzást csinál. Megemlítem még a küzdősportokat amik önvédelemben keveset érnek, mert ringbe védőfelszerelésbe 1 vs 1 be találták ki ami az utcához semmiképp nem hasonlít.
2011. okt. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:26


Igazad van, de szerintem ez a kifejezés leír mindent. Összefoglaló névként használtam a különböző önvédelmi tanfolyamokra és harcművészetekre :)

2011. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Első, küldtem egy e-mailt:)
2011. okt. 16. 17:59
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neutronlovag csak attól félek hogy túl amatőr lennék egy valódi küzdősporthoz. vagy nem hátrány, ha csak most kezdeném el?
2011. okt. 16. 18:03
 10/16 anonim ***** válasza:

A küzdősportokat nem ajánlom önvédelemhez nem arra vannak. Harcművészetet sosem késő elkezdeni senki se úgy megy oda, hogy mindent tud igazából az elején mindenki rettentő béna azért jönnek harcművészeti edzésre, hogy tanuljanak, ha mindent tudnának nem kéne tanulniuk ugye érted. Egy harcművész akár 80 éves korában is tud aktívan edzeni szóval, ha most elkezded lehet mögötted akár 60 év harcművészeti múlt is fél évszázad múlva. Mivel, ha elkezdesz harcot tanulni nemcsak az önvédelmi tudásod fog folyamatosan nőni, hanem egy jó lépést tettél a hosszútávú egészségmegőrzés felé is.

Nem kell félni senki sem fog kiröhögni hiszen akkor önmagát röhögné ki, mert pár éve ő i úgy kezdte, mint te inkább segíteni fognak.

2011. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!