Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az utcán megvédem magam,...

Ha az utcán megvédem magam, és én tanultam önvédelmet, akkor én büntethető leszek?

Figyelt kérdés
Mivel tanulok Krav magat,és ha megtámadnak, vagy kiakarnak rabolni, és eltöröm a támadó kezét, orrát, akkor a rendőrség azt mondja, hogy tanultam ezt a sportot, és előnyben voltam, és megüntetnek?
2010. márc. 10. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségnek arról nem kell tudni, hogy tanultál önvédelmet. Nincs benne a személyidben. Amúgy meg sok engedményt tettek utóbbi időben az önvédelemmel kapcsolatban.
2010. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha tanultál ilyesmit, az más elbírálás alá esik, de ez nem jelenti automatikusan azt, hogy meg is büntetnek. Csak azt, hogy neked jobban tisztában kell lenned a tetteid következményeivel, hogy melyik mozdulattal milyen sérülést okozhatsz. Ha például véletlen meghalt, amikor te egy halálos ütést adtál neki, nem mondhatod, hogy véletlen volt, és nem tudtad, hogy attól az ütéstől meghalhat. Szóval ez csak egy mérlegelési körülmény.
2010. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jó az ügyvéded, akkor bebizonyítja hogy a támadó saját maga törte el a kezét és te a helyszínen sem voltál.

Ha jó a támadó ügyvédje, akkor bebizonyítja, hogy te még a tekinteteddel is csontot tudsz törni.

2010. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre elég barom szabály van. Elég nagy a mozgástere a bírónak. Csak arányosan védekezhetsz. Szóval ha nekedmegy egy 40 kilós lány, hogy kirabol és te eltöröd a kezét 3 helyen, akkor azért bünti jár, mert senki sem hiszi el, hogy csak így tudtad megvédeni magad.

Nem tudok olyan törvényről, hogy egy sportoló nem védheti meg magát, csak tudd a határokat. Ne addig üsd, amíg mozog.

2010. márc. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha fegyverrel támad valaki, akkor jó esélyed van, ha 1. hatástalanítás volt a cél, semmi több, és ez látszik is, 2. pánikba estél, legalább fedősztori szintjén, 3. az ügyvéded alkot, ahogy kell.
2010. márc. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megölsz egy embet kivizsgálják.

Ha tudatosan teted mert tudod hogy kell ölni lecsuknak.

2010. márc. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az viszont érdekes különbség hogy texas államban, ha egy idegen a birtokodra lép te foghatod és lelőheted, itthon meg ha egy idegen a birtokodra lép és mondjuk hátralök téged, meg beléd rúg egyet akkor te is csak bele rúghatsz, mert ha már te 5x meg rúgod akkor téged fognak gyanúsítani!!!
2010. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!