Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 éves gyermekem elköltözött...

18 éves gyermekem elköltözött és rokontartási pert indítót. Mi az alapja a tartásdíj számításának?

Figyelt kérdés
A férj (nem vér szerinti apa) + feleség jövedelme? Vagy a többi gyermek után (akik még a háztartásban eltartottak) kapott gyermektartásdíj+családi pótlék is? Tehát pl:19000ft+63000ft bér és ebből levonva a rezsi stb? Vagy az összes bevétel /fő? Valaki aki tudja segítene?
2011. okt. 21. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket kizarólag a szüleinek kell eltartania, a szülö házastársának semmi köze hozzá (kivéve, ha örökbefogadta, mert akkor vérszerinti gyereknek számit), igy csak az anya jövedelme számit. GYerektartásra a szülö jövedelmének maximum az 50%-át lehet igénybe venni, ez az összes saját gyerekre egyenletesen eloszlik. Ha pl. összesen 4 gyereked van, ebböl egy az, aki gyerektartást akarna kapni, akkor a te összes jövedelmed felét el kell osztani 4-gyel, ennyi jár egy gyerekre.

De ha a gyerek már nagykorú (betöltötte a 18 évet), akkor CSAK abban az esetben járhatna neki, ha egyrészt nappali tagozaton tanul, másrészt nem saját hibájából költözött ez (az nem indok, hogy pl, nem járhat eleget szórakozni), azaz nyomós oka volt a külön költözésre, mert a szülö NEM köteles tartásdijat fizetni, csak a megélhetését biztositani, és ez lehet természetben is - a szülö biztosit neki a saját háztartásában lakást és ennivalót.

2011. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és családi pótlék 18 év fölött nem jár (kivéve néhány különleges esetet, pl tartós betegség)
2011. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

EZ MIATT A VÁLASZ MIATT KÉRDEZEM,MERT ESZERINT A FÉRJ KERESETE IS SZÁMÍT!!HIÁBA NEM Ő AZ APA.A KÉRT ÖSSZEG PEDIG ÍGY AZ ÉN JÖVEDELMEM 31%-A.hA A TÖBBI GYEREKET IS NÉZNÉK AKKOR PEDIG 10-10% JUTNA MINDENKIRE.DE EZ EZEK SZERINT NEM ÍGY VAN!!:-(

"Tisztelt ügyvédnő!Köszönöm válaszát rokontartás ügyben.Azt véletlenül tényleg lehagytam,hogy idén kezdte lányom a főiskolát nappali tagozaton.Tehát ahogy válaszolta,ha a férjem jövedelmét is nézik,(190000/hó)akkor az azt jelenti hogy megítélhetik a 20000ft-ot?Akkor az-az én jövedelmem 31%-a lenne.Vagyis több mint amit egy kiskorú gyereknél megítélnének?Mert ott 20%-ot szoktak ha jól tudom.A jövedelemnél beleszámít a családi,a két gyerek után kapott gyerektartás is?Mert azt ugye elméletileg a többi gyerek tartására kapjuk.És az se számít,hogy mindenféle hazugságokat ír rólam?Nekem azt is el kell tűrnöm,és vígan fizetnem?Köszönöm a válaszát.

Kedves Kérdező!

A bíróságon a tartásdíj leszállítása/megszűntetése nem érzelmi kérdés, hanem szigorú elszámolás kérdése. Vagyis kinek mennyi a bevétele és mennyi a kiadása.


Férj-feleség jövedelme összeadódik a házastársi közös gazdálkodás miatt, így nem 31%-os tartásdíjat fizet, hanem a család jövedelme ennyit bír el."

Dr. Knáb Gabriella

2011. 10. 17. 15:08

2011. okt. 21. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A férj fizetése CSAK akkor számit, ha ö a gyerek apja.

A gyerektartás CSAK a szülökre nézve kötelezö, a szülök házastársaira nézve nem, az ö jövedelmüket nem szabad vigyelembe venni.

A gyerekre töled meg az apától járhat gyerektartás. Ha a gyerek apja gyerektartást fizet, akkor annak az arányos része jár a gyereknek - tehát ha három gyerek után fizet, akkor annak egyharmada, ha csak ez a gyerek után, akkor az egész. Töled gyerekenként a jövedelmet 20%-a járna, de összesen legfeljebb 50%, azaz a fizetésed fele. Ez oszlik szét az összes gyereked között, három esetében minden gyerek egyharmadot kaphat maximum.

Jó lenne, ha bemennél a biróságra ingyenes panasznapra, ott adnak megbizható felvilágositást.

AZ, hogy az ügyvéd miket ir - sokszor csak meg akarják ijeszteni a másik felet, hogy egyezzen bele a nem jogos feltételekbe.

Vagy kérdezz rá egy jogi fórumon.

2011. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,ezt a családinet.hu-n kérdeztem az ügyvédtől.Jól le is lombozott a válasza....amit ide bemásoltam.Mert én is pont úgy gondoltam,hogy a férjemnek semmi köze az eltartásához ill. csak addig volt míg itt lakot a lányom is velünk.De egy másik ügyvéd is azt mondta számít az együtt élők jövedelme!Csak nem tudom,hogy az összes bevétel,vagy csak a férj,feleség.Mert ugye a családit elvileg azt a gyerekre kell fordítani,ezért gondoltam az talán nem számít akkor bele.
2011. okt. 21. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg menj be panasznapra, illetve keress meg egy ügyvédet. Amit bemásoltál, azt aki irta, semmivel sem ért többet a dologhoz, mint te vagy én, valószinüleg nem is ügyvéd.
2011. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj el ügyvédhez, és majd utána néz a konkrét esetnek.

Nem lehet ám rendesen válaszolni neten feltett kérdésekre, ezt rengetegszer elmondtam már!

Annyi körülmény van még, ami megvizsgálandó, és amit a kérdező nem mond el ilyen kérdésfeltevésnél... Lehetetlenség minden esetre kiterjedő választ adni ennyiből.

Szóval, menj ügyvédhez, és ő majd segít.

2011. okt. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége, kell fizetned?
2012. nov. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!