Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van visszavinni a...

Jogom van visszavinni a szakadt újságot a bevásárlóközpontba? Joguk ill. kötelességük kicserélni azt?

Figyelt kérdés

Szombati napon vásároltam az egyik hipermarketben egy drága magazint, aminek minden számát gyűjtöm évek óta. Sajnos ma vettem észre, hogy két lapjából is le van tépődve egy nagyobb darab - az oldalméretét tekintve kb. az egynegyede. Hazajövet nem sérülhetett, mert nem volt nyitva, és egy füzettartó mappában tartottam mind ez idáig, szekrényben teljesen elzárva. A nyugta szerencsére még megvan.


Kérdésem tehát egyértelmű. Számon kérhetik-e rajtam az információs pultnál, hogy bizonyítsam, nem nálam szakadt el az újság? Vagy gond nélkül kicserélik?


2011. okt. 18. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Negatív. Akkor kellett volna észrevenned, hogy szakadt, amikor még nem fizetted ki. Ilyen alacsony kategóriájú árucikkeknél, mint a folyóirat, étel, a nyugta nem minősül garancialevélnek.


Ilyen alapon a penészes zsemlét, joghurtot is visszavihetnénk.

2011. okt. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Le vagyok lombozódva. Azért köszönöm a választ.
2011. okt. 18. 00:09
 3/7 A kérdező kommentje:
(Nagyon margóra: csak annyit még, hogy a McDonald's-ban a kisebbségi előszeretettel viszi vissza a kétharmadig elcsócsált szendvicset, vagy a néhány szálig elfogyasztott sült burgonyát, hogy cseréljék ki, mert kihűlt, és (mű)mosolyogva cserélik ki azt. A fenébe: nincs igazság, nem is lesz soha...)
2011. okt. 18. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel a dolgot. Az újságos nem, de az újság terjesztője általában kicseréli. Előfizetés esetén biztos, de láttam rá példát, hogy ilyen esetben is.
2011. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
próba cseresznye...nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kicserélik
2011. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Félig-meddig ezen a területen dolgozok és 90%-hogy kicserélik, ha nem bunkózol.

A legtöbb újságból az értékesítési periódus végén van maradék, amit visszaküldenek a központba, az újságos így a selejtet gond nélkül vissza tudja küldeni azokkal.

2011. okt. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Újságot ne bevásárlóközpontban vegyél, hanem újságostól. Legalábbra is ne olyan helyről ahol mások is belelapozhatnak.
2011. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!