Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valóban jogosan törölte a...

Valóban jogosan törölte a rendelésemet a webshop, vagy kötelességük a meghirdetett áron értékesíteni számomra a kiválasztott terméket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tegnapi nap folyamán rendeltem a

[link] egy

Toshiba Portégé R700-110 Intel Core i5-450M típusú laptopot 28,036 HUF-ért.


A mai napon kaptam tőlük egy e-mailt a következő üzenettel:


"Sajnos a listánkban az Ön által rendelt termék ára tévesen került fel ezen az áron nem áll módunkba teljesíteni a rendelését.

A kellemetlenségért elnézését kérjük a rendelése törlésre került!"


A kérdésem az lenne, hogy valóban jogosan törölték-e a rendelésemet, vagy kötelességük a meghirdetett áron értékesíteni számomra a notebookot?


Én úgy tudom, ha személyesen vásárlok egy üzletben, akkor azon az áron kell biztosítaniuk a terméket, amelyet az árcédula tartalmaz, még akkor is ha elírás volt!


Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hová, vagy kihez tudok panasszal fordulni?


Esetleg ha mással is történt ilyen eset, milyen jó tanáccsal tud segíteni?


Köszönöm előre is!


2011. okt. 17. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
ez csak annyi hogy a számot elírták és ha úgy vesszük jogosan jártak el mert nem vitték ki neked házhoz több mint 100.000 Ftos gépet a várt 30 ezres helyett szerintem jól tették ezt és elég korrekten viselkedtek.
2011. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden webshop-nál ki van írva az általános szerződési feltételekben, hogy amennyiben elütés miatt más ár szerepel, akkor erről értesítenek és törlik a rendelésed, illetve a magasabb áron megerősítheted.
2011. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még egy élelmiszerboltban sem kapod meg a terméket, ha más ár szerepel a polccímkén, mint a gépben. Legfeljebb visszaadják a pénzt.

Teljesen jogosan törölték.

2011. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 legendavagyok01 ***** válasza:

A honlapokon közölt termékek ára és fajtája meghatározott, de az ajánlat nem egy konkrét szerződéses félhez, hanem minden érdeklődőhöz, ismeretlen potenciális vevőkhöz szól, akik a honlapot felkeresik, vagyis az ajánlat egyik lényegesnek tekintett szerződéses eleme (a másik szerződő fél) nincs konkrétan meghatározva, és ezért a honlapon megjelenített tartalom nem ajánlatnak, hanem ajánlattételi felhívásnak minősül.

Ha visszaigazolták volna azon az áron, amivel te megrendelted, és utána vették volna észre, akkor lehetne reklamálni.

2011. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem olyan eredménnyel zárultak a válaszok, mint ahogy szerettem volna, de ennek ellenére, mindenkinek köszönöm szépen a rendkívül gyors és precíz segítséget!


Nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok!


Bármilyen problémám lesz, legközelebb is hozzátok fordulok!



További szép napot :)

2011. okt. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!