Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség, bántalmazzák az...

Segítség, bántalmazzák az öcsémet, mit tudunk még tenni?

Figyelt kérdés

Az öcsém 15 éves, és tavaly egy magántanulósrác (nem tudom hányadikos) 2 barátjával megverték, megrúgdosták az öcsémet, és mivel anak a gyereknek elszakadt a cipője, és azt mondta az öcsémnek, hogy mivel azért szakadt el a cipője, mert belerúgott az öcsémbe, ez az ő hibája, ezért adjon neki 3 000 Ft.-ot. Ha egy kislány nem szól egy tanárnak, akkor a szüleink sem tudnának róla. Anyuék feljelentették, és a rendőrség tetten akarta érni egy olyan találkával, hogy el tudják kapni (de egy hülye gyermekvédelmis figyelmeztette azt a kölköt), nem sikerült, lemondták. Ugye már a bíróságon is voltak idén, azt ennyi.

Majd ma megint megverte az a kölök az öcsémet azért, mert fel lett jelentve. Ha az a bácsi nem állította volna le, akkor lehet még mindig ott verné az öcsémet, mert előttem 5 perce érkezett, s mikor hazaértem megláttam kisírt, a veréstől szétütött fejét, az arca lila, és nagyon fel van dagadva. Anyu nem akarja annyiba hagyni, így elmentek látleletet venni (most röntgenre mennek, mert odaküldték), majd mennek a rendőrségre feljelenteni. De az öcsém ugye fél, ahogy én is félek attól, hogy a feljelentés miatt megint megverik majd, és nem ússza meg ennyivel, mert nem lesz ott senki, aki szétválassza. Mit lehet még tenni? Hogy lehetne ezt a kölköt leszedni az öcsémről? Nagyon aggódom, hogy ebből rossz is lesz, hogy megint megverik, mert nem hatott rá látszólag az 1. feljelentés, hisz megverte, akkor mi rá a biztosíték, hogy most nem fogja bántani megint?


Kifelejtettem, hogy mindez a sulija előtti buszmegállóban zajlott le.


Kérlek segítsetek! Bocsánat, hogy hosszú lett.


L/17


2011. okt. 19. 16:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg, mivel ez már a második eset lesz, a rendőrség komolyabban fogja venni. Sőt, ha bíróságra kerül az ügy ismét, akkor az előző bántalmazás már súlyosbító dolognak fog számítani.
2011. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%
Vki mindig kisérje, legyen nála gázspray, meg kés és ha kell intézze el a támadót, még ha gyengébb is így lesz esélye. Vagy fizetni verőembereket.
2011. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Elballagtok a rendőrségre és feljelentést tesztek. A rendőrség látleletet fog kérni az öcsédről és elindítják az eljárást. Szülőknek azért szóljatok!
2011. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:
74%
Addig meg az öcséd vegyen szépen gázspray-t, szerintem simán tarthat a táskájában egyet, csak mások ne vegyék észre. Védje meg magát, ezek a "menő gyerekek" csak azokat bántják, akik hagyják magukat. De valószínű, hogy kap valamilyen büntetést, ez nem normális, ráadásul, 15 éves, már fiatalkorú, nem pedig kiskorú, így büntethető azt hiszem.
2011. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
54%
Nehogymár kést adjatok neki, basszus. Bőven elég a gázspray.
2011. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
68%

kés az azért elég durva lenne

ha megszúrja a támadóját és tegyük fel az meghal akkor ő kerül bajba

gázsprayt hordjon magával ha kell akkor vegyen önvédelmi órákat

ha pedig megint meg akarnák verni akkor tudod....szégyen a futás de hasznos

2011. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázat azzal a gázspray-vel! Ha elveszik tőle, bosszúból ráfújhatják az egészet:(
2011. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
roma származásúak a támadók? mert akkor nem fog csinálni semmit a rendőrség
2011. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

utolsó

szerinted magyar ember csinál ilyet?:)

2011. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
100%
hát nem tudom, mindenképp azt mondanám, egy ilyen köcsögöt fel kell jelenteni, de ha ilyen nagy a kockázata nem biztos h megéri. Nekem volt egy nagyon durva esetem, abszolút 8 napon túli, és a tettes egy FIGYELMEZTETÉST kapott. semmi többet, még csak felfüggesztettet sem, és ő nem 15 éves volt. (mondjuk nem volt priusza). tehát én azt mondom, jelentsétek fel, de ha lehetséges, valaki hozza-vigye az iskolába.
2011. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!